Blog
pesymizm
estamos
19 obserwujących 327 notek 295604 odsłony
estamos, 12 listopada 2017 r.

Po co nam Polska?

588 26 0 A A A

Spotykamy dość często rodaków, którzy, mając duszę niewolnika i to w dodatku bardzo upodloną, potrafią powiedzieć co następuje: "Mnie tam wszystko jedno kto rządzi, Niemiec czy Rusek byle było mi dobrze." Wziąłem to w cudzysłów, bo nie dalej jak przedwczoraj takie kredo usłyszałem. Można dlatego powiedzieć, że piszę notkę pod wpływem podwyższonej adrenaliny, której nie dałem wcześniej ujścia waląc w mordę idiotę. Cóż.... prawo. Do opamiętania, aby nawet nie reagować i nie wtrącać się w dyskurs cymbałów przytakujących "mądrościom" głoszonym przez mentalnego niewolnika, skłonił mnie szacunek do własnej osoby. Przecież nie wrzeszczymy w zoo, bo małpy wrzeszczą. 

Smutnym jest to, że dość duży odsetek Polaków tak myśli. Spotkaliśmy w czasie wakacji zagranicznych młodego Polaka z dziewczyną, który uznał, że robimy obciach, bo w recepcji hotelowej zgłaszaliśmy zalanie łazienki podczas naszej nieobecności. Nasze żony, jak to pełne dobroci niewiasty, próbowały wytłumaczyć temu młodemu osobnikowi dlaczego zgłaszamy problem. Mnie nie zaskoczył stan umysłu tego leminga. Pedagogika wstydu, jako główny przekaz ostatnich dwudziestu siedmiu lat z małymi przerwami,  robi swoje. Ten prymitywny osobnik był pewny, że Polak to obciach. Nie na darmo czytał ( umie czytać ) Gazetę Wyborczą. Pawłow trenował to na psach. Wyborcza trenuje to na własnych czytelnikach.

Po co nam potrzebna Polska. Abyśmy wolności naszych zażywać mogli. To słowa Kanclerza Wielkiego Koronnego Jana Zamojskiego. To było dawno, ale sens trwa do dziś. Na tle barbarzyństwa ogarniającego całą Europę Zachodnią możemy słowa Wielkiego Kanclerza postawić dziś jako swoiste wyznanie wiary w sens istnienia organizacji państwowej, mającej szczególnie dziś, większy sens istnienia, niż większość zdegenerowanych "Zachodnich demokracji". 

Zadajmy, na tym tle pytanie - po co komu potrzebna Francja? Francuzom? Wolne żarty. Po co? Aby muzułmanie swoich wszelkich przywilejów zażywać mogli? Co to jest Francuz? Katolik? Komunista? Socjalista? Człowiek ponad te określenia? Oj, chyba ponad. Znaczy to, że osobnik "wielkie nic". Jak osobnik "wielkie nic" może się skrzyknąć, w razie zagrożenia, z drugim "wielkie nic" ?           Po co komu potrzebne Niemcy? Niemcom? Wątpliwe. Ich państwo, przez nich samych stworzone przyczyniło się do wymordowania Niemców w takiej skali jak w ubojni drobiu.  Podobnie jak w przypadku Francji ani tam króla, ani religii.Ani nawet wspólnej dłuższej historii poszczególnych części.  Żadnego odniesienia co do sensu istnienia państwa. 

Po co komu Rosja. Ano po to aby wąska grupka, znaczne mniejsza od wybitej warstwy bojarów, mogła żerować na tym rozległym terytorium dochodząc do majątków niewyobrażalnych nawet dla najzamożniejszych szejków arabskich. Podobnie Ukraina. Na tle Rosji można stwierdzić, ze obecny sens istnienia zarówno Francji jak i Niemiec jest taki sam tylko w skali mikro. Złodziejstwo elit jest mocno ograniczone dawniej stanowionym prawem. I to jest przyczyna dla której celowo prowadzi się tam do kontrolowanego chaosu. Wiadomo w mętnej wodzie łatwiej łowić. Zapomniano jednak, że wpuszczanie barbarzyńców we własne granice już kiedyś przetrenowano. Nie da się chaosu zbyt długo kontrolować.

Na koniec pytanie podsumowujące - Po co komu Szwecja? Tu już odpowiedzi nie trzeba.

Cieszmy się, że jest Polska.

Opublikowano: 12.11.2017 07:50.
Autor: estamos
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @niekompetencja  Są podwójne standardy. Jedne dla jaśniepaństwa drugie dla pospólstwa.
  • @ree  Typowy kryminalista działa bardzo racjonalnie.
  • @Tiwaz Sugeruje pan podjudzenie? A jeśli tak to czyje. Miasto PO-wskie. Tam pisior nie wygra....

Tematy w dziale Społeczeństwo