Blog
Widziane z pozycji siedzącej
Adam Pietrasiewicz
Adam Pietrasiewicz Jakoś sobie radzę
43 obserwujących 698 notek 427509 odsłon
Adam Pietrasiewicz, 8 maja 2017 r.

Jeśli tylko za 5 lat...

829 24 0 A A A

image

Ludzie podniecają się wygraną Macrona, opowiadając na przykład o tym, że Niemcy mają nowy kraj związkowy, a mało kto zwraca uwagę na fakt, że

MACRON NIE WYGRAŁ WYBORÓW.

We Francji po prostu Marine Le Pen przegrała wybory.

To wcale nie jest jedynie gra słów, jest to dokładny opis rzeczywistości. W tych wyborach Francuzi pokazali, że nadal się boją Frontu Narodowego (choć jest ich co najmniej o połowę mniej, niż w 2002 gdy w drugiej turze startował jej ojciec), a nie że chcą Macrona na prezydenta.

Macron jest człowiekiem znikąd, tak jak był nim swego czasu Andrzej Duda, który też nie wygrał wyborów w Polsce, tylko przegrał je Komorowski.

Tak w Polsce, jak i tam, wszystko odbyło się na zasadzie "cokolwiek, byle nie..." - w Polsce w 2015 było to "cokolwiek, byle nie Komorowski", a teraz we Francji "cokolwiek, byle nie Le Pen".

Świadczy to o kompletnym już upadku systemu, który nie ma nic do zaproponowania ludziom. Żadnego sensownego projektu, w który ludzie chcieliby się zaangażować.

Gdy trzeba było odbudowywać Warszawę, to ludzie pracowali jak szaleni, bo mieli ideę dla której było warto, nawet jeśli Polską rządzili ludzie źli. Ludziom potrzeba idei, za którą mogą iść. Dziś nikt już nie ma takich idei, które by pociągnęły masy. Prawie żaden polityk ich już nie proponuje, a jak proponuje, to zwycięża, jak to pokazały ostatnie wybory w USA.

Macron nie ma żadnego pomysłu na Francję, ale wygrał, bo ludzie ogłupieni przez media wciąż tam wierzą, że Le Pen jest nie do przyjęcia. We Francji media są całkowicie zablokowane przez system, nie ma tam żadnej alternatywy informacyjnej, nawet niewielkiej, jak była u nas za czasów PO telewizja Trwam, Telewizja Republika czy Radio Maryja. Tam są tylko Gazety Wyborcze, Newsweeki i TVNy. Ale już powoli słabną, równoległe, bardzo słabe jeszcze, ale rosnące w siłę kanały informacyjne tworzą się w Internecie. Za 5 lat z pewnością pokażą swoją siłę.

Jeśli tylko za 5 lat będzie jeszcze istniała Francja.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Z pustego, to i Salomon na krzywe drzewo skacze.
I żeby nie było, że nie mówiłem - moje wpisy w blogu w Salonie24 MOŻNA kopiować, powielać i cytować, ale tylko podając źródło (link) i moje dane, jako autora. Wszystkiego o mnie można się dowiedzieć wpisując w Googlach po prostu "adam pietrasiewicz" (http://tiny.pl/1957).

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • To prawda z tymi hitlerowcami, i co ciekawe to pojęcie znika. Natomiast o ile pojęcie...
  • Gdyby tak było, to by nie było tam 2 miliardów ludzi, a każdy portal nie miałby tam swojej...
  • Ale to, że na vk były naciski nie oznacza jeszcze, że cenzurują wypowiedzi uczestników...

Tematy w dziale Polityka