75 obserwujących
452 notki
737k odsłon
397 odsłon

Konfederacja rośnie

Wykop Skomentuj22

Ciekawy sondaż przeprowadzony przez Kantar dla "Wysokich Obcasów".


image

Prawo i Sprawiedliwość traci zwolenników, a zyskuje ich Konfederacja – wynika z sondażu Kantar przeprowadzonego dla „Wysokich Obcasów”. (15.11.2019)

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj, PiS zdobyłby 38 proc. głosów, Koalicja Obywatelska – 27 proc., Lewica – 14 proc., Konfederacja – 9 proc., PSL i Kukiz’15 – 7 proc.

Przekładając te wyniki na mandaty, partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 202 miejsca w Sejmie, KO – 137, Lewica – 66, Konfederacja – 35, a PSL i Kukiz’15 – 20.

Według „Wysokich Obcasów”, dodatku do „Gazety Wyborczej”, w takim układzie ani PiS, ani opozycja nie byłyby w stanie samodzielnie utworzyć rządu, a o jego kształcie zdecydowaliby konfederaci.

Dziennik odnotowuje, że od sierpnia PiS stracił 6 pkt proc., a Konfederacja zyskała 4 pkt proc. Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej jest stabilne, a Lewica i PSL zanotowały wzrost.

„Typowy wyborca Konfederacji to młody, raczej wykształcony i bardzo dobrze zarabiający kawaler o skrajnie wolnorynkowych poglądach” – czytamy w „Wysokich Obcasach”.

Konfederację popiera 15 proc. mężczyzn i 3 proc. kobiet. Największa część mężczyzn w wieku 18-34 lata wybiera Konfederację (35 proc.), mniejsza PiS (31 proc.) i inne ugrupowania.

Do tego doszło że cytuję materiały z gównianej, ale sondaż to sondaż. Gówniana oczywiście z narodowców i wolnościowców zrobiła nacjonalistów co w jej nomenklaturze jest określeniem pejoratywnym bliskim nazizmowi i faszyzmowi.


Wystąpienia posłów Konfederacji w sprawie udziału w Komisjach Sejmowych.

Wykop Skomentuj22
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka