67 obserwujących
349 notek
663k odsłony
293 odsłony

Obywatelu! Możesz sobie wybrać dowolny marsz pod warunkiem, że będzie rządowy

Wykop Skomentuj26

Mamy obecnie następującą informację ze strony Ambasady US

https://pl.usembassy.gov/security-alert-u-s-embassy-warsaw-november-11-2018/

co w wolnym tłumaczeniu wygląda:

W 2017 roku w marszu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości wzięło udział ponad 50 tysięcy osób. W poprzednich latach niektórzy uczestnicy marszu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nieśli transparenty, rzucali race i skandowali hasła wymierzone w mniejszości rasowe, seksualne i religijne. Miały także miejsce starcia między uczestnikami marszu oraz demonstrantami z kontrmanifestacji.

Jeśli tegoroczny marsz Stowarzyszenia Marsz Niepodległości odbędzie się, ma się on rozpocząć przed budynkiem Sejmu w pobliżu Pomnika Armii Krajowej i Podziemnego Państwa Polskiego. Uczestnicy przejdą stamtąd do Ronda Dmowskiego, a potem Alejami Jerozolimskimi i Wybrzeżem Szczecińskim udadzą się na Stadion Narodowy.

Należy:
    Unikać trasy marszu
    Unikać tłumów
    Unikać demonstracji
    Nie zwracać na siebie uwagi
    Śledzić bieżące informacje w lokalnych mediach

Celem takiego info może być wytworzenie atmosfery zagrożenia i zredukowania ilość chętnych do marszu lub ostrzeżenie przed faktycznym zagrożeniem.


Mamy również wypowiedź jakiegoś „anonimowego urzędnika”- do przeczytania tu. Może mieć podobny cel - wystraszenie, zniechęcenie potencjalnych manifestantów. Choć na logikę brzmi sensownie.

Jeżeli o 15 mają maszerować grube VIPy to zabezpieczenie antyterrorystyczne, organizacyjne, medyczne musi potrwać więcej niż godzinę. Czyli nici z pochodu organizowanego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Jeżeli MN poszedłby inną trasą niż planowano, będzie to naruszenie prawa i pałowanie. Dwa wnioski:


Jak obywatele chcą sobie pomaszerować to mają wybór pod warunkiem, że wybiorą manifestowanie pod egidą tej władzy.


Pan Prezydent chce być prezydentem wszystkich Polaków - jak wszystkich to wszystkich - folksdojczów i innych łachmytów też.10.11.2018 g. 9:47

Tak jak pisałem w komentarzach sytuacja zmienia się dynamicznie i doszło (jak piszą) do wspólnych ustaleń w sprawie Marszu https://www.magnapolonia.org/bedzie-wspolny-marsz-jest-porozumienia-organizatorow-marszu-niepodleglosci-ze-strona-rzadowa/?fbclid=IwAR1MxHFBatHcpn_6Og_unurU6Trshg3pg2-gyO-iva7PUMPBEue3ZyCFYlw

Czekam na następne doniesienia.

Wykop Skomentuj26
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka