5 obserwujących
101 notek
96k odsłon
  623   0

Galaktyki (są) elektryczne - cz. 1

P { margin-bottom: 0.21cm; }A:link { }

Elektryczne galaktyki

"Konformistyczne skłonności instytucji socjalnych to nie jedyne powody trwania błędnych teorii. Jakkolwiek, raz osadzone w kulturze, idee wykazują tajemniczą bezwładność, jak w prawie Newtona, gdzie ciało porusza się przed siebie, dopóki nie zadziała zewnętrzna siła."

- Henry Zemel

"Jeden fakt, który zbija wszystkich z tropu, to spiralny kształt niektórych mgławic. Jest stanowczo zbyt często spotykany, żeby wierzyć, że to przypadek. Łatwo zrozumieć, jak niekompletna byłaby każda pomijająca ten fakt teoria kosmogonii. Żadna nie tłumaczy tego zadowalająco, a wyjaśnienie, które sam dałem, w rodzaju teorii zabawki, nie jest od nich lepsze. Konsekwentnie stajemy w obliczu wielkiego znaku zapytania."

- Henri Poincaré, pod koniec przedmowy do swojej książki, Hypothéses Cosmogoniques.

Przestrzeń jest wypełniona siecią prądów, które przenoszą energię i pęd na duże lub bardzo duże odległości. Prąd ten często ściska się do postaci frędzli lub płaszczyzn. Później zdają się nadawać przestrzeni, tak międzygwiezdnej jak i międzygalaktycznej, strukturę komórkową.

- Hannes Alfvén

W elektrycznym wszechświecie bardzo liczy się roentgeno- i radioastronomia. Roentgeno - ponieważ promienie Roentgena zdradzają miejsca wyładowań elektrycznych, radio - ponieważ śledzi kosmiczne linie przesyłowe poprzez polaryzację fal radiowych wysyłanych przez spiralujące w polu magnetycznym elektrony - znane jako promieniowanie synchrotronowe.

Bardzo Duża Sieć (VLA) anten radiowych w swojej najbardziej kompaktowej konfiguracji ("D-Array").VLA znajduje się 50 mil na zachód od Socorro w Nowym Meksyku na U. S. Highway 60. Dzięki uprzejmości NRAO/AUI oraz Kristala Armendariza, fotografa.

Niedawny raport Narodowego Obserwatorium Radio Astronomicznego (NRAO) pokazuje użyteczność radioastronomii w odkrywaniu niektórych elektrycznych sekretów galaktyk. Aczkolwiek, pokazuje także "tajemniczą bezwładność" "błędnych teorii":

Nowe obrazy z VLA odkrywają sekrety galaktyk

Astronomowie wyprodukowali kopalnię złota szczegółowych, wysokiej jakości obrazów pobliskich galaktyk, dostarczających ważnych nowych wglądów w wiele aspektów galaktyk, włączając w to ich złożone struktury, to, jak formują gwiazdy, ruch gazu wewnątrz nich, powiązania "normalnej" materii z "ciemną" materią i wiele innych. Międzynarodowy zespół naukowców wykorzystał więcej niż 500 godzin obserwacji z radioteleskopami VLA Narodowej Fundacji Nauki, aby stworzyć dokładne zbiory obrazów 34 galaktyk w odległości od 6 do 50 milionów lat świetlnych. Projekt, zwany The HI Nearby Galaxy Survey (THINGS), potrzebował dwóch lat do wytworzenia prawie jednego terabajta danych. HI (H-one) jest astronomicznym określeniem atomowego gazu wodorowego.

"Studiowanie fal radiowych wysyłanych przez atomowy gaz wodorowy w galaktykach jest ogromnie potężnym narzędziem nauki, co dzieje się w pobliskich galaktykach."

Komentarz: Odniesienie do "ciemnej materii" w szkicu projektu THINGS powinno być skierowane do każdego podatnika. Wynalezienie niewykrywalnej "ciemnej materii" w grawitacyjnym modelu galaktyk powinno włączyć wszystkie dzwonki i światła ostrzegawcze u każdego ze zdrowym rozsądkiem. Mówi się, że nie wiemy wszystkiego o grawitacji, albo że może newtonowska mechanika nie pasuje do galaktyk. Być może obie opinie są prawdziwe. Mówiąc wprost, potrzebujemy lepszego wyjaśnienia niż "niewidzialny ząb, który cudownie to robi". Aby mieć pewność rozumienia galaktyk, potrzebujemy działającego modelu sprawdzalnego laboratoryjnie. Czy taki model istnieje?

Elektryczna galaktyka

Skandaliczna prawda jest taka, że istnieje model formowania się galaktyki spiralnej od dawna przetestowany w laboratorium oraz w symulacjach "cząstka w komórce" (PIC) na superkomputerach. Ale zamiast używać gwiazd, gazu i pyłu jako cząstek podległych prawu grawitacji Newtona, cząstki te są naładowane i podległe prawom elektromagnetyzmu. Wydaje się to oczywistym podejściem, skoro ponad 99,9% widzialnego wszechświata tworzy plazma. Plazma to gaz poddany pod wpływ naładowanych atomów i elektronów. Plazma oddziałuje poprzez siły elektromagnetyczne, które przekraczają do tego stopnia siłę grawitacji, że grawitacja może być spokojnie pominięta. Ten jeden fakt sugeruje, że grawitacyjny model galaktyk musi upaść.

P { margin-bottom: 0.21cm; }A:link { }

Elektryczny wszechświat może być wieczny i nieskończony, bezpośrednio w opozycji do modelu Wielkiego Wybuchu. Na powyższym rysunku, skręcające się strumienie jonów i elektronów tworzą frędzle, które oddzielają duże obszary przestrzeni. Gdy pary takich frędzli oddziałują, cząstki nabierają energii i w wąskich ściśniętych regionach wytwarzają całą gamę typów galaktyk, jak również pełne spektrum promieniowania elektromagnetycznego. Galaktyki muszą leżeć wzdłuż tych frędzli, jak to widać w wielkiej skali. Masa frędzli jest optycznie niewidoczna z odległości, tak jak prądy Birkelanda docierające ze Słońca i powodujące zorze polarne. —Credit: A. Peratt, Plasma Cosmology, 1992.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie