Już bardzo wiele napisano, powiedziano i uczy się na wszelkie sposoby o wolności. O wolności również naucza reklama, agencje pijarowe, Jurek Owsiak i multikulti autorytetów ze wszystkich razem wziętych kanałów i portali internetowych.
Wolność jest tą cenną władzą w jaką wyposażył człowieka Stwórca, którą próbują uwieźć wszelcy maherzy od suckesu, trendy, reklamy, i manipulacji.
Żyjemy w epoce w której z każdej strony ktoś chce nam skraść naszą wolność. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że wolność jest przepustką do... .
No własnie. Do czego. Mogę z niej korzystać na wiele sposobów, mogę za jej pomocą dokonywać wyborów.
Od małego dziecka jej uzywam. Potem weryfikuję te wybory, gdyż np. jak włożyłem kiedyś nożyczki do gniazdka z napięciem 220V, nauczyłem się tego, że wolność to nie wszystko. Mozna za jej pomoca zafundować sobie nieoczcekiwane emocje i doświadczenia a nawet kalectwo.
Stąd wypadek z nożyczkami wprowadził do mojej głowy poprawkę na to, że nie wszystko co mnie interesuje, pociąga aktualnie jest bezpieczne i prowadzi do odkrycia ameryki. Może sie tak zdażyć, że za oczekiwanym odkryciem będzie czyha pułapka.
Wolność to niezwykła waluta, gdyż jest wymienna na wszystko. Zarówno niebo jak i piekło, ale także to wszystko co pomiędzy.
Doświadczenia negatywne uczą mnie, czego już nie próbować. Ale na pewnym etapie dorastania dochodzi się do wniosku, że należałoby poszukać jakiegoś człowieka który powie, co warto a czego nie, by nie tracić cennego czasu swojego życia na powielanie błedów które inni juz dawno popełnili i znaleźli lepsze rozwiązania.. .
Wolność to, taka waluta która jest wymienna na wiele, tak więc warto szukać wzorców dobrego jej inwestowania.
Można ją zainwestować na wiele sposobów. Ale sama w sobie jest bezcenna.
Kiedyś przyszedł na świat w Betlejem pewien Człowiek.. . To, co pozostawił po sobie, to niezwykła szkoła inwestowania swojej wolności.
Bo tak jak w finansach, na co postawisz, to cię wywinduje na szczyty hossy albo sprowadzi na deski.. . Sztuką jest wiedzieć jak inwestować by maksymalnie wykorzystać trendy rynkowe.
W duchowości jest podobnie. Wolność jest walutą którą trzeba umieć grać na giełdzie światopoglądów, proroków, wizji człowieka i szczęścia.
W duchowości chrześcijańskiej guru od inwestycji waluty wolności jest Jezus Chrystus. W Wierze, jak na giełdzie musisz postawić na Kogoś. Ale nie byłaby to "giełda" gdby nie wiązała sie z ryzykiem.
Ów narodzony w Betlejem mawiał: Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli.. . Właśnie na tym polega Wiara. Na tym polega inwestowane w duchowości.
Jednak duchowośc nie może być fanatyzmem czyli realizowanie jej nie może prowadzić do zniewolenia i opresji. Realizacja błogosławieństw ewangelicznych prowadzi do większego poczycia wolności i radości z kroczenia jej ścieżkami. A to oznacza, że ów sposób inwestyucji jej jest prawdziwy.. .
A to - mówiąc kategoriami giełdy - oznacza, że inwestycja w tym przypadku zwraca się już tu i teraz.
Inwestując swoja wolność w ten sposób zyskuję coś, co wydaje się, że jest wieczne. Inwestując tak mało zyskuję wszystko.. .
Inne tematy w dziale Rozmaitości