polfic
Logik
34 obserwujących
1204 notki
442k odsłony
  601   2

Suche liczby covidowe 10 - czyli będziecie w szoku

Witam,

W poprzednich odcinkach pokazywałem jak wygląda covidowa pandemia pod względem liczb. Teraz odcinek kolejny i trzymajcie się lepiej krzeseł. 

Jak wiadomo, pan doktor Bodnar leczy covid amantadyną. Według jego informacji sprzed paru dni wyleczył już ok. 3000 osób. Nie musimy wierzyć na słowo, więc sprawdźmy co nie co. Czy liczba 3 000 jest możliwa? Przez rok mamy ok. 300 dni roboczych. Więc przypada 10 pacjentów na dzień. Wydaje się to nie tylko realne ale i prawdopodobne. Nawet uwzględniając, że byli pacjenci, którzy musieli przychodzić kilka razy. A skuteczność? Wydaje się, że gdyby zdarzył się choć jeden przypadek ze złym efektem, antyamandynowcy już by to nagłośnili, więc możemy założyć skuteczność takiego leczenia.

Zapamiętajmy liczbę 3000 na jednego lekarza. 

A teraz policzymy sobie. Do tej pory było według oficjalnych informacji 2 400 000 zakażeń. Z tego, załóżmy, 10% wymagało poważniejszego leczenia, czyli mamy 240 000 takich przypadków w całym kraju przez cały rok, w całym kraju. Wydaje się dużo, nie?

A teraz ilu lekarzy było potrzebnych, gdyby każdy leczył te 3 000 przez cały rok. Prosty rachunek: 80 w całym kraju. Nic Wam to nie mówi? To jest 0,05 % wszystkich lekarzy w Polsce.  Policzmy jak to by wyglądało na przykładzie największego miasta, czyli Warszawy. Mamy 3,5 lekarza na całą Warszawę, na 1 700 000 mieszkańców. No dobra, w szczycie może trzeba więcej. załóżmy 3 razy więcej. Mamy 10 lekarzy na całą stolicę. Oczywiście uśredniając.

No i ... nie chce być inaczej.

Pozdrawiam :) Lubię to! Skomentuj51 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale