Blog
różności
Animela
Animela Animela@wp.pl
50 obserwujących 1542 notki 1974305 odsłon
Animela, 3 sierpnia 2017 r.

Brawo Prawo i Sprawiedliwość - tak się robi politykę!

1745 47 0 A A A

Trzeba zacząć od faktu, że już w 2004 r. Sejm RP ogromną większością głosów (łącznie z Platformą Obywatelską) zażądał od rządu RP domagania się od Niemiec reparacji wojennych. Co  prawda  ówczesny premier miał demokrację w głębokim poważaniu i woli Sejmu nie spełnił, ale dziś wreszcie kwestia powróciła - i chyba nawet jest polityczna wola jej realizacji. Co prawda poseł Mularczyk dopiero zainicjował proces, ale nie musi on wcale być jakoś bardzo długotrwały ... i jeśli okaże się, że prawo nam sprzyja, to rząd premier Szydło - mam nadzieję - wystąpi o ogromne odszkodowanie od rządu pani kanclerz Merkel.

Oczywiście,  reakcję Berlina jest stosunkowo łatwo przewidzieć - tym akurat nie należy się przejmować. Nie jest też pewne, jaki będzie ostateczny werdykt sądu: ale nawet i to nie jest najważniejsze.

Wystąpienie o reparacje będzie mieć ogromne korzyści w długiej perspektywie. Wzmocnienie pozycji Polski jako samodzielnego bytu państwowego (co dla wielu osób będzie dużym zaskoczeniem), ustępstwa Niemiec w wielu istotnych dla Polski sprawach - również. Niewykluczone też, że Merkel będzie wolała jakoś się ułożyć z Polską, aby nasz krnąbrny kraj znów nie był przykładem dla innych niesubordynowanych państw niszczonych przez Niemców w czasie II wojny (choć, oczywiście, Polska ucierpiała najbardziej).

Jeśli zaś dojdzie do szerokiej międzynarodowej dyskusji na temat "reperacje wojenne a sprawa polska", to opinia publiczna wreszcie będzie miała okazję dowiedzieć się PRAWDY na temat "polskich obozów zagłady". Dla Niemców byłaby to klęska, zaprzepaszczenie kilkudziesięciu lat sprawnej roboty propagandowej i opłacania się przedsiębiorstwu "Holokaust". Niewykluczone, że choćby ten argument przeważy o jakiejś formie zadośćuczynienia za niemieckie zbrodnie.

Tak więc - Polska może niezmiernie wiele zyskać, i to na wielu płaszczyznach, natomiast nie traci nic. NIC A NIC.

Dlatego - brawo, panie pośle Mularczyk!

Opublikowano: 03.08.2017 19:54.
Autor: Animela
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jak miód;)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @GenekX "Włosi, którzy władali PKO SA, jako jedyni w Polsce nie udzielali kredytów...
  • @GenekX "Może będzie partycypował w tym dawaniu frankowiczom, skoro zarobił na ich...
  • @Animela Acha - może po prostu napisałam zbyt hermetycznym językiem ... Sformułowanie "z...

Tematy w dziale Polityka