73 obserwujących
2023 notki
2686k odsłon
340 odsłon

Polska jest praworządna

Wykop Skomentuj11

Tuż przed rozpoczęciem ciszy wyborczej ukazały się dwa niezmiernie ciekawe materiały, które - gdyby Polacy myśleli racjonalnie - zatopiłyby opozycję totalitarną. Mimo wszystko - wywiad i artykuł, które są zalinkowane na dole strony, to po prostu strzał z armaty do Koalicji Europejskiej.

Wolfgang Schauble, przewodniczący Bundestagu, udzielił Rzeczpospolitej wywiadu, który dla partii "ulicy i zagranicy" jest po prostu zabójczy. Niemiecki polityk polityk twierdzi, że owszem, często zdarzają się różnice poglądów między poszczególnymi krajami UE, ale polski głos jest TAK SAMO WAŻNY, JAK GŁOS INNYCH PAŃSTW. Po prostu: jeśli nie można dojść do konsensusu, to głos decydujący ma Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Dopóki jakieś państwo wypełnia orzeczenia TSUE, to JEST PRAWORZĄDNE, a Polska orzeczenia TSUE wypełnia. Ergo - zdaniem ważnego niemieckiego polityka Polska JEST PAŃSTWEM PRAWORZĄDNYM. To, oczywiście, stawia w fatalnym świetle działania takich polityków opozycji, jak Schetyna, Petru czy Małgorzata Gersdorf, która przyjęła niemiecką nagrodę "„opór przeciwko łamaniu przez polski rząd zasad państwa prawa”". Ta ostatnia, oczywiście, powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej za zdradę dyplomatyczną - tyle, że pewnie polski rząd boi się zadzierać z tak ważnym politykiem opozycji.

Die Welt natomiast popełnił na temat reparacji wojennych tak kuriozalny artykuł, że widać wyraźnie, iż Niemcy mają pełne (...) ze strachu przed koniecznością wypłaty odszkodowań (które, co warto podkreślić, artykuł uznaje za GODZIWE). Die Welt ostrzega, że w razie kontynuowania dyskusji o reparacjach niemieccy turyści przestaną jeździć do Grecji (bo Grecja też domaga się reparacji), zaś polscy robotnicy będą mieć gorsze warunki pracy przy zbieraniu szparagów. No i, rzecz jasna, taka góra pieniędzy w Polsce i Grecji zaszkodziłaby naszym gospodarkom :) I to jest naprawdę cudne: pieniądze niemieckiej gospodarce pomagają, a polskiej i greckiej mają szkodzić. Iście marksistowska dialektyka :) Kochany Die Welcie - jakoś sobie poradzimy z tą górą pieniędzy. Najwyżej zaczniemy do zbierania szparagów w Polsce sprowadzać Niemców! A Grecy też, myślę, są dzielni i wezmą niemieckie ojro na klaty :)

https://www.rp.pl/Polityka/305229916-Wolfgang-Schauble-Polacy-nie-potrzebuja-niemieckiego-nauczyciela.html

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-die-welt-przez-reparacje-polacy-straca-mozliwosc-zarobkowani,nId,3002419


Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka