Inwestorzy na rynku Ethereum tylko na to czekali. The Merge to przełom w historii krypto

Wielkie zmiany na platformie Ethereum. Fot: Pixabay/jkombajn
Wielkie zmiany na platformie Ethereum. Fot: Pixabay/jkombajn
Użytkownicy kryptowaluty Ethereum żyją w niepewności. Wszystko za sprawą zapowiadanych zmian jakie na nich czekają czekają. Zgodnie z zapowiedzią fundacji Ethereum, po przeprowadzeniu wszystkich zmian i aktualizacji, którą nazwano "The Merge" (z ang. połączenie).

Kryptowaluty. Rewolucja w Ethereum

Ethereum, a dokładnie Ether, to dziś druga po bitcoinie największa kryptowaluta świata. Zmiany i aktualizacja oprogramowania technologii blockchain, na której pracuje Ethereum, zapowiadane są już od kilku lat.

Teraz, zgodnie z zapowiedziami, ich obsługa ma być prostsza i bezpieczniejsza, czyli mniej podatna na działania związane ze złośliwym oprogramowaniem. Według informacji Fundacji Ethereum, zmiany mają wejść w życie na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku. 

Jak przygotować się na zmiany w Ethereum

Według strony Ethereum, użytkownicy platformy nie muszą nic robić. Zmiany, które są zapowiadane, powinni przyjąć jak zwykłe „uaktualnienie systemu”, któremu raz na jakiś czas podlegają wszystkie platformy i systemy operacyjne. 

Zmiany w Ethereum to szansa na wzrost kursu kryptowalut

Niektórzy eksperci rynkowi twierdzą, że zmiany w Ethereum mogą spowodować odbicie na kursie kryptowalut. Według eksperta krypto znanego jako Hashoshi, dzięki uaktualnieniom, platforma może zyskać na szybkości przetwarzania danych, a co za tym idzie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej nawet o 98 proc. 

Uaktualnienie oprogramowania ma też przyczynić się do wzrostu kursu Ether (kryptowaluty należącej do Ethereum).  W ciągu ostatnich 6 miesięcy jej kurs spadł o ponad 67% i dziś liczy sobie 1221 amerykańskich dolarów. 

Kryzys na rynku kryptowalut. Bitcoin notuje drastyczne spadki

Bitcoin jeszcze niedawno chętnie nazywano wirtualnym złotem. Teraz kurs Bitcoina, oscyluje dziś w okolicach 21 tys. dolarów jest około trzykrotnie niższy niż jeszcze kilka miesięcy temu. A przecież Bitcoin to najsilniejsza z kryptowalut. 

Czytaj: Krach na rynku kryptowalut. Bitcoin w dół o 70 procent, inwestorzy tracą miliardy dolarów

Zdaniem ekspertów ceny kryptowalut w najbliższym czasie nadal będą spadać.

Wszystko przez niepokojącą sytuację na globalnym rynku, która mocno odbija się na decyzjach inwestorów, coraz bardziej nieufnych wobec kryptowalut.

PP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka