Zawirowania na rynku kryptowalut. Inwestorzy mogą sporo stracić

Kolejne spadki na rynku kryptowalut. Inwestorzy mogą stracić duże pieniądze. (fot. Pixabay)
Kolejne spadki na rynku kryptowalut. Inwestorzy mogą stracić duże pieniądze. (fot. Pixabay)
Zawirowania na rynku kryptowalut. W sobotę Bitcoin spadł poniżej poziomu 20000$. We wtorek jednak cena odbiła z powrotem do poziomu 21700$. Eksperci twierdzą, że nie jest to jednak sygnał zapowiadający odwrócenie trendu spadkowego.

Bitcoin spada

W minioną sobotę notowania BTC osunęły się poniżej poziomu 20000$. W momencie osiągnięcia przez tę walutę wartości 17600$, cena w szybkim tempie zaczęła odbijać. We wtorek waluta wskutek ruchu popytowego osiągnęła wartość 21700$. Eksperci sygnalizują, że nie jest to jednak oznaka odwracania trendu oraz obecnie cena BTC znów zaczyna powoli spadać w okolice 20000$. 

Jak zauważa BitHub.pl, aktualnie spodziewać się można chwilowego odbicia ceny w przedziale 22000–19000$. Jak dodano, dopiero przebicie w okolicy 22600$ może świadczyć o dalszych wzrostach i odwróceniu trendu, jednak jeśli cena nie przebije tego oporu, po czasowej konsolidacji mocno prawdopodobnym jest, że wartość Bitcoina spaść może nawet do 12000$.

Zawirowania na Ethereum

W miniony weekend kurs ETH spadł poniżej 1000$. Obecnie na ETH nie zachodzi szybki ruch popytowy. We wtorek jego cena osiągnęła niespełna 1200$. Jak zaznaczają analitycy z BitHub.pl, mogą pojawić się krótkoterminowe wzrosty w postaci korekty, jednak ich zasięg nie powinien przekroczyć 1400$. Nie są zauważalne bowiem cechy stanowiące o zmianie trendu. Możliwe zatem jest, że waluta w niedalekiej przyszłości wróci do poziomu 900–1000$, a nawet 800$ w przypadku większej presji podażowej.

Co z XRP?

W miniony weekend zanotowano również spore spadki na XRP. Chwilowo sięgały one nawet poniżej 0.30000$. Waluta ta wybić może w okolice 0.40000$, co byłoby potwierdzeniem wzrostów. Stać się tak może w przypadku pojawienia się optymistycznych dla rynku wiadomości. Negatywnym scenariuszem byłoby odwiedzenie kolejnych poziomów wsparcia na 0.25000$ i 0.20000$.


RB

Czytaj dalej:

Nie można zmuszać dziecka do kontaktu z rodzicem - ważne orzeczenie TK

Tragedia w Szczecinie. Zmarło dziecko pozostawione w foteliku samochodowym

Ukraina ma już bardzo zaawansowaną broń USA. Jak teraz zachowa się Putin?

Koniec taryfy ulgowej dla rosyjskich lobbystów w UE. Ten zakaz mocno ich zaboli

Alarm dla PiS. Sondaż, który oznacza spadek poparcia dla partii Kaczyńskiego

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka