Blog
TELAWIW OnLine: Prawda leży na wierzchu
Eli Barbur
Eli Barbur Szef serwisu TELAWIW OnLine.
159 obserwujących 1550 notek 2431189 odsłon
Eli Barbur, 29 maja 2017 r.

NORWESKIE CIAPCIAKI.

1113 3 0 A A A


TELAWIW OnLine: Skandynawska szajba antyizraelska nie jest w naszych czasach niczym szczególnie nowym, ale tym razem ewerest tępoty osiągnęli niezaprzeczalnie Norwedzy :)... Okazuje się, że wraz z agendą ONZ (UN Women) patronują otwartemu właśnie na Zachodnim Brzegu „centrum kobiecemu” nazwanemu imieniem terrorystki palestyńskiej...Dalal Mughrabi.

@

Ikoniczna w oczach Palestyńczyków Dalal Mughrabi stała na czele arafatowskiej bandy, która dokonała jednego z najbardziej krwawych zamachów w dziejach Izraela. W 1978 dziewiątka terrorystów przedarła się pontonami przez morze z Libanu do północnego Izraela. Zastrzelili napotkaną na plaży przypadkiem młodą kobietę i na szosie nabrzeżnej opanowali międzymiastowy autobus jadący w kierunku Tel Awiwu. Rozpętał się dramatyczny pościg, w trakcie którego wszystkich napastników sprzątnięto, ale zdołali przedtem obrzucić granatami i ostrzelać pasażerów. Zginęło 35 osób, w tym dwanaścioro dzieci. Imieniem tej ohydy Palestyńczycy nazwali teraz nowe centrum kobiece pod Nablusem – zbudowane dzięki dotacjom Oslo i ONZ. Norwedzy znowu wyszli na idiotów – zamiast żądać oficjalne zmiany nazwy, proszą tylko płaczliwie o zwrot kasy i zdjęcia ich godła z fasady budynku.

image

FOTA DNIA: Angole z zapałem godnym lepszej sprawy propagują romantykę LGBT w Izraelu – taki 5-piętrowy obrazek wywiesili na ściance swojej ambasady w tęsknym oczekiwaniu na „pride parade” w przyszły piątek w TLV.


TELAWIW OnLine: Rząd w Tokio zaostrza ton w odniesieniu do reżimu KRLD po tym, jak ten odpalił nad ranem Scuda średniego zasięgu (przeleciał z 450 km i wpadł do morza w strefie japońskich wód ekonomicznych). Premier Japonii Shinzo Abe ogłosił, że zgodnie z ustaleniami ostatniego szczytu G7 – jego kraj będzie gotów przyłączyć się do USA w razie podjęcia konkretnych działań zbrojnych przeciw Pjongjang. Taka operacja byłaby jednak niezwykle ryzykowna – jak przyznał w zeszłym tygodniu Pentagon – ze względu na spodziewaną reakcję Kima skierowaną przeciwko Korei Południowej. Stolica tego kraju Seul jest jednym z najbardziej zagęszczonych miast na świecie, a leży zaledwie 60 km od granicy, zza której groziłby jej zmasowany ostrzał...

TELAWIW OnLine: W najbliższych godzinach Putin pojawi się w podparyskim Wersalu, gdzie przeprowadzi rozmowy z nowym francuskim prezydentem Macronem. Ten zapowiedział dziś wprawdzie, że twardo postawi się Putinowi, ale jego dosyć ostra dawniej antyrosyjska retoryka uległa w ostatnim okresie wyraźnemu stonowaniu...Macron zarzucał Rosjanom cyberataki mające podeprzeć kandydaturę Marine Le Pen, a na ostatnim szczycie G7 Francja optowała za zaostrzeniem sankcji wobec Moskwy, jeśli sytuacja na UKR nie ulegnie zmianie.

W wersalskim barokowym pałacu królewskim odbywa się wystawa z okazji 300-lecia wizyty we Francji cara Piotra Wielkiego (wślepionego w Europę niczym ciele w malowane wrota...). Połączenie tego wydarzenia z zaaranżowanym dosyć niespodziewanie spotkaniem Macron-Putin (mieli się spotkać na lipcowym szczycie G20 w Niemczech) wskazuje na chęć dogadania się z Rosją, czemu zapewne po cichu sekunduje też Berlin.

Merkel wczoraj wieczorem oznajmiła, że Europa nie może już liczyć w pełni na UK i USA i musi „wziąć sprawy w swoje ręce”. W praktyce może to oznaczać, jak wdzięcznie ujmują to Izraelczycy, rozstawienie nóżek przed Putinem. - Wykorzystanie tylko za ew. zgodą serwisu telawiwonline.com

Opublikowano: 29.05.2017 14:07.
Autor: Eli Barbur
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

STARAM SIĘ GADAĆ DO RZECZY.
Opublikowałem powieści „ GRUPY NA WOLNYM POWIETRZU ” (Świat Literacki, W-wa 1995 i 1999) i „ STREFA EJLAT ” (Sic!, W-wa 2005); tom opowiadań ” TEN ZA NIM ” (Świat Literacki, W-wa 1996); ” WZGÓRZA KRZYKU” (Świat Literacki, W-wa 1998) - zbiór reportaży i wywiadów zamieszczanych w latach 90. w GW i tygodniku Wprost; „WŁAŚNIE IZRAEL” (Sic!, W-wa 2006) - wywiad-rzeka o Izraelczykach.  “ TSUNAMI ZA FRAJER. Izrael - Polska - Media” (wyd. Sic!, W-wa 2008) - zbiór felietonów blogowych, zamieszczanych w portalach: wirtualnemedia.pl i salon24.pl.; פולין דווקא (Właśnie Polska)- reportażowa opowieść o Polsce z rozmowami o kulturze - Jedijot Sfarim, Tel Awiw 2009; WARSZAWSKI BEDUIN (Aspra-Jr, W-wa 2012)- biografia Romana Kesslera. @ ZDZICHU: WITH A LITTLE HELP OF HUMAN SHIELDS. Spiro Agnew: The bastards changed the rules and didn’t tell me. I LOVE THE SMELL OF NAPALM IN THE MORNING (Apokalipsa teraz). "Trzeba, żeby pokój, w którym się siedzi, miał coś z kawiarenki" (Proust). MacArthur: Old soldiers never die; they just fade away. Colombo: Just give me the facts. "Fuck the Cola, Fuck the Pizza, all we need is Slivovica". Viola Wein: Lokomotywa na Dworcu Gdańskim nie miała nic wspólnego z wierszem Juliana Tuwima.
FUCK IT! AND RELAX (John C. Parkin) free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Trump samemu nie daje rady i musi zabiegać o poparcie mainstreamu GOP - dlatego przecież...
  • Gdyby lewactwo sprzymierzało się z dżihadystami przeciw Polsce, jak w przypadku Izraela - to...
  • To by się Pan zapewne podzielił swoimi zapatrywaniami na ten globalny problem.

Tematy w dziale Polityka