Blog
TELAWIW OnLine: Prawda leży na wierzchu
Eli Barbur
Eli Barbur Szef serwisu TELAWIW OnLine.
159 obserwujących 1550 notek 2431189 odsłon
Eli Barbur, 30 maja 2017 r.

„ZBIGOWI" SIĘ ZDAWAŁO.

1485 16 0 A A A


TELAWIW OnLine: Zmarły w tych dniach ZBIG Brzeziński był mniej więcej takim samym bystrzakiem, jak jego szef Jimmy Carter uważany za najgłupszego prezydenta USA w XX wieku, choć w obecnym stuleciu miał już godnego siebie następcę w osobie noblowskiego Obamy. Karykaturzyści w Stanach przedstawiali Cartera najchętniej jako krowę lub plantatora fistaszków z Georgii.

@

Brzeziński, uważany za wybitnego sowietologa, jakieś trzy latka przed upadkiem ZSRR, wieszczył, że nie nastąpi to wcześniej niż za parędziesiąt lat. Z kolei antyizraelskie szajby Zbiga sprawiły, że Carter w 1979 wahał się z podpisaniem izraelsko-egipskiego układu pokojowego Camp-David ze strachu, że ugodzi on w Palestyńczyków. Głównym błędem Cartera i Brzezińskiego było jednak podważenie w tym samym czasie tronu szacha Iranu Pahlawi, któremu podwinęła się noga ze względu na zbytni zamordyzm. Islamiści Chomeiniego, podobnie jak kiedyś bolszewicy w Rosji, przechwycili kontrolę nad ludową rewoltą, czego skutki Allah sławi do dziś. Błąd w sztuce polegał na tym, że Zbig i Carter chcieli wdrożyć demokratyzację w Iranie poprzez prawa człowieka, czyli zastosować taktykę pasującą do demoludów w Europie. Dokładnie tak samo zrobił Obama w odniesieniu do Egiptu w 2011, utrącając autorytarnego Mubaraka, po którym przyszli islamiści – wykopując liberałów.

image

FOTA DNIA: W libańskim Kraju Cedrów - kontrolowanym faktycznie przez irańska przybudówkę Hezbollah - nie chcą wpuścić na ekrany najnowszej „Wonder Woman”, ponieważ gra ją izraelska aktorka Gal Gadot.

TELAWIW OnLine: Donald Trump nie zamierza najwyraźniej zwolnić teflonowego uścisku... wokół niemieckiej żelaznej damy Merkelowej, która – miotając się jak opętana po szokującym dla niej szczyce G7 – dwukrotne już w tych dniach obwieściła, że „Europa musi wziąć sprawy w swoje ręce”. Nie zważając na te przedwyborcze hasełka Trump twittnął dziś pod adresem RFN: „USA mają mega deficyt handlowy z Niemcami skąpiącymi kasy na NATO i obronność; to bardzo źle dla USA i musi się zmienić”.

TELAWIW OnLine: Czołowy senator republikański John McCain określił chińskie ruchy na Morzu Południowochińskim (militaryzacja archipelagu Spratly) – mianem chuligańskich wybryków ("bully"). Wg niego Rosja jest większym zagrożeniem dla świata niż IS, zaś USA powinny obłożyć ją dalszymi sankcjami. McCain, którego wpływy na Kapitolu ponoć jednak ostatnio znacznie zmalały, wypowiadał się w Australii w drodze na konfę bezpieczeństwa w Singapurze.

TELAWIW OnLine (flesze): Netanjahu w wywiadzie świątecznym na Szawuot - „Ze względów bezpieczeństwa nie wyrzekniemy się Zachodniego Brzegu” @ Nowy prezydent Ekwadoru Lenin Moreno skrytykował Assange'a za hakerstwo, ale nie wywali go z ambasady w Londynie @ Bagdad – ok. 30 zabitych i ponad 100 rannych w dwóch zamachach IS w zatłoczonej lodziarni i na moście Męczenników...@ Duńczykom ktoś w nocy podmalował Syrenkę na czerwono – ponoć obrońcy wielorybów z „Sea Shepherd”, ale ci się wypierają.

Opublikowano: 30.05.2017 17:23.
Autor: Eli Barbur
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

STARAM SIĘ GADAĆ DO RZECZY.
Opublikowałem powieści „ GRUPY NA WOLNYM POWIETRZU ” (Świat Literacki, W-wa 1995 i 1999) i „ STREFA EJLAT ” (Sic!, W-wa 2005); tom opowiadań ” TEN ZA NIM ” (Świat Literacki, W-wa 1996); ” WZGÓRZA KRZYKU” (Świat Literacki, W-wa 1998) - zbiór reportaży i wywiadów zamieszczanych w latach 90. w GW i tygodniku Wprost; „WŁAŚNIE IZRAEL” (Sic!, W-wa 2006) - wywiad-rzeka o Izraelczykach.  “ TSUNAMI ZA FRAJER. Izrael - Polska - Media” (wyd. Sic!, W-wa 2008) - zbiór felietonów blogowych, zamieszczanych w portalach: wirtualnemedia.pl i salon24.pl.; פולין דווקא (Właśnie Polska)- reportażowa opowieść o Polsce z rozmowami o kulturze - Jedijot Sfarim, Tel Awiw 2009; WARSZAWSKI BEDUIN (Aspra-Jr, W-wa 2012)- biografia Romana Kesslera. @ ZDZICHU: WITH A LITTLE HELP OF HUMAN SHIELDS. Spiro Agnew: The bastards changed the rules and didn’t tell me. I LOVE THE SMELL OF NAPALM IN THE MORNING (Apokalipsa teraz). "Trzeba, żeby pokój, w którym się siedzi, miał coś z kawiarenki" (Proust). MacArthur: Old soldiers never die; they just fade away. Colombo: Just give me the facts. "Fuck the Cola, Fuck the Pizza, all we need is Slivovica". Viola Wein: Lokomotywa na Dworcu Gdańskim nie miała nic wspólnego z wierszem Juliana Tuwima.
FUCK IT! AND RELAX (John C. Parkin) free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Trump samemu nie daje rady i musi zabiegać o poparcie mainstreamu GOP - dlatego przecież...
  • Gdyby lewactwo sprzymierzało się z dżihadystami przeciw Polsce, jak w przypadku Izraela - to...
  • To by się Pan zapewne podzielił swoimi zapatrywaniami na ten globalny problem.

Tematy w dziale Polityka