149 obserwujących
1555 notek
2459k odsłon
  1032   0

#KURDEXIT ZA CHWILĘ.


TELAWIW OnLine: Izraelski premier Netanjahu powiedział na konferencji prasowej w Buenos Aires, że Izrael popiera kurdyjską niepodległość (Kurdexit), niezależnie od tego, że PKK w Turcji jest organizacją terrorystyczną...Szef rządu złożył to oświadczenie w związku z referendum niepodległościowym, które 25 września odbędzie się w irackim Kurdystanie.


image


FOTA DNIA: Turcja ze swoją największą armią w NATO po tej stronie Atlantyku jest podstawą tego sojuszu; jeślifaktycznie kupi S-400 uzależni się od rosyjskch instruktorów i dostaw części zamiennych – struktury obronne NATO staną otworem przed Putinem.


TELAWIW OnLine: Persy piją na potęgę...„Republika islamska”, gdzie od 1979 spożycie alkoholu jest surowo zakazane – zmaga się z problemem alkoholizmu...W 2015 zaczęły nagle działać prywatne przychodnie antyalkoholowe, władze apelują, żeby nie jeździć po pijanemu – pojawiły się nawet grupy „anonimowych alkoholików”. Wg nieoficjalnych danych 10% populacji regularnie „zagląda do kieliszka” (urokliwe określonko rodem z peerelu)... Pędzoną pokątnie gorzałę można sobie normalnie zamówić z dostawą przez telefon.


TELAWIW OnLine: Niemcy najpierw ustami S. Gabriela zawiadomiły, że zawieszą cały eksport broni do Turcji - w związku z naruszaniem praw człowieka – ale niemal od razu Merkelowa się z tego wycofała... Erdogan za swej strony twierdzi, że dogadał się z Rosjanami w sprawie dostaw baterii rakietowych ziemia-powietrze S-400. Jak to wszystko ma się do zobowiązań wobec NATO..., nikt na razie oficjalnie nie mówi, ale Turczyn najwyraźniej oddala się od tego paktu, co grozi wpadnięciem w rozstawione szeroko ramiona Putina. Nie jest to zresztą bynajmniej droga usiana różami, gdyż Moskwa dosyć pozytywnie ustosunkuje się do najbardziej newralgicznej dla Ankary kwestii kurdyjskiej.


TELAWIW OnLine: Premier Netanjahu w trakcie wizyty w Argentynie namawiał do napiętnowania wreszcie...perskich popaprańców za dokonane na początku lat 90. w Buenos Aires zamachy na ambasadę Izraela i centrum Żydowskie AMIA (łącznie 114 zabitych). Poprzednie rządy argentyńskie migały się od tego pod różnymi pozorami, ale obecny centroprawicowy prezydent Mauricio Macri zainteresowany jest ścisłą współpracą z Izraelem. Bibi odwiedza teraz Kolumbię i Meksyk, po czym w przyszłym tygodniu w NYC spotka się z Donaldem Trumpem i opieprzy ajatollahów w Teheranie z trybuny ONZ.Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka