Blog
TELAWIW OnLine: Prawda leży na wierzchu
Eli Barbur
Eli Barbur Szef serwisu TELAWIW OnLine.
152 obserwujących 1555 notek 2445429 odsłon
Eli Barbur, 14 września 2017 r.

#KURDEXIT ZA CHWILĘ.

984 14 0 A A A


TELAWIW OnLine: Izraelski premier Netanjahu powiedział na konferencji prasowej w Buenos Aires, że Izrael popiera kurdyjską niepodległość (Kurdexit), niezależnie od tego, że PKK w Turcji jest organizacją terrorystyczną...Szef rządu złożył to oświadczenie w związku z referendum niepodległościowym, które 25 września odbędzie się w irackim Kurdystanie.


image


FOTA DNIA: Turcja ze swoją największą armią w NATO po tej stronie Atlantyku jest podstawą tego sojuszu; jeślifaktycznie kupi S-400 uzależni się od rosyjskch instruktorów i dostaw części zamiennych – struktury obronne NATO staną otworem przed Putinem.


TELAWIW OnLine: Persy piją na potęgę...„Republika islamska”, gdzie od 1979 spożycie alkoholu jest surowo zakazane – zmaga się z problemem alkoholizmu...W 2015 zaczęły nagle działać prywatne przychodnie antyalkoholowe, władze apelują, żeby nie jeździć po pijanemu – pojawiły się nawet grupy „anonimowych alkoholików”. Wg nieoficjalnych danych 10% populacji regularnie „zagląda do kieliszka” (urokliwe określonko rodem z peerelu)... Pędzoną pokątnie gorzałę można sobie normalnie zamówić z dostawą przez telefon.


TELAWIW OnLine: Niemcy najpierw ustami S. Gabriela zawiadomiły, że zawieszą cały eksport broni do Turcji - w związku z naruszaniem praw człowieka – ale niemal od razu Merkelowa się z tego wycofała... Erdogan za swej strony twierdzi, że dogadał się z Rosjanami w sprawie dostaw baterii rakietowych ziemia-powietrze S-400. Jak to wszystko ma się do zobowiązań wobec NATO..., nikt na razie oficjalnie nie mówi, ale Turczyn najwyraźniej oddala się od tego paktu, co grozi wpadnięciem w rozstawione szeroko ramiona Putina. Nie jest to zresztą bynajmniej droga usiana różami, gdyż Moskwa dosyć pozytywnie ustosunkuje się do najbardziej newralgicznej dla Ankary kwestii kurdyjskiej.


TELAWIW OnLine: Premier Netanjahu w trakcie wizyty w Argentynie namawiał do napiętnowania wreszcie...perskich popaprańców za dokonane na początku lat 90. w Buenos Aires zamachy na ambasadę Izraela i centrum Żydowskie AMIA (łącznie 114 zabitych). Poprzednie rządy argentyńskie migały się od tego pod różnymi pozorami, ale obecny centroprawicowy prezydent Mauricio Macri zainteresowany jest ścisłą współpracą z Izraelem. Bibi odwiedza teraz Kolumbię i Meksyk, po czym w przyszłym tygodniu w NYC spotka się z Donaldem Trumpem i opieprzy ajatollahów w Teheranie z trybuny ONZ.Opublikowano: 14.09.2017 13:18.
Autor: Eli Barbur
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

STARAM SIĘ GADAĆ DO RZECZY.
Opublikowałem powieści „ GRUPY NA WOLNYM POWIETRZU ” (Świat Literacki, W-wa 1995 i 1999) i „ STREFA EJLAT ” (Sic!, W-wa 2005); tom opowiadań ” TEN ZA NIM ” (Świat Literacki, W-wa 1996); ” WZGÓRZA KRZYKU” (Świat Literacki, W-wa 1998) - zbiór reportaży i wywiadów zamieszczanych w latach 90. w GW i tygodniku Wprost; „WŁAŚNIE IZRAEL” (Sic!, W-wa 2006) - wywiad-rzeka o Izraelczykach.  “ TSUNAMI ZA FRAJER. Izrael - Polska - Media” (wyd. Sic!, W-wa 2008) - zbiór felietonów blogowych, zamieszczanych w portalach: wirtualnemedia.pl i salon24.pl.; פולין דווקא (Właśnie Polska)- reportażowa opowieść o Polsce z rozmowami o kulturze - Jedijot Sfarim, Tel Awiw 2009; WARSZAWSKI BEDUIN (Aspra-Jr, W-wa 2012)- biografia Romana Kesslera. @ ZDZICHU: WITH A LITTLE HELP OF HUMAN SHIELDS. Spiro Agnew: The bastards changed the rules and didn’t tell me. I LOVE THE SMELL OF NAPALM IN THE MORNING (Apokalipsa teraz). "Trzeba, żeby pokój, w którym się siedzi, miał coś z kawiarenki" (Proust). MacArthur: Old soldiers never die; they just fade away. Colombo: Just give me the facts. "Fuck the Cola, Fuck the Pizza, all we need is Slivovica". Viola Wein: Lokomotywa na Dworcu Gdańskim nie miała nic wspólnego z wierszem Juliana Tuwima.
FUCK IT! AND RELAX (John C. Parkin) free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Angole celowo podawali najpierw, że jest tylko 2 rannych; tez podałem to na fejsie skrótowo...
  • Pewexy...Ja pamiętam "mety" w Śródmieściu Warszawy, gdzie o każdej porze dnia i nocy...
  • Wiedzę na temat roli chrześcijaństwa (nie tylko KK) w lansowaniu, tak to nazwijmy :),...

Tematy w dziale Polityka