Blog
Predator XL - ostateczny łowca komuchów
xiazeluka
93 obserwujących 724 notki 857018 odsłon
xiazeluka, 10 listopada 2016 r.

Nadredaktor Michnik o wyborach w USA

Rezultat wyborów amerykańskich to wspaniała wiadomość dla całego świata demokratycznego. Jak bardzo wspaniała - zaraz zobaczymy.

Smak puddingu poznaje się podczas jedzenia – powiadają Brytyjczycy. Teraz smakują swój pudding, który nazywa się Brexit. Jaki będzie smak puddingu pod nazwą Clinton?

Czy zwycięży duch Clinton – kandydatki pełnej deklaracji, obietnic i zapewnień nasyconych odpowiedzialną mądrością, czy też głos Clinton, prezydenta elekta – autorki mowy rzeczowej i gotowej zakończyć przemówienia, by wziąć się do realizacji obietnic?

Po 27 latach od rozmontowania dyktatury komunistycznej w Polsce i obalenia muru berlińskiego wielka demokracja brytyjska wprowadziła cały świat wolności w bardzo niebezpieczną fazę.

Czy w tej sytuacji instytucje demokracji amerykańskiej okażą się silniejsze od gorączki populizmu i ksenofobii, która ogarnęła wielką część społeczeństwa Wielkiej Brytanii? Czy bedzie to początek nowego rozdziału Pax Americana?

Czy Unia Europejska potrafi się odnaleźć na tym dramatycznym zakręcie swoich dziejów i oprzeć na broniącym wolności rządzie Clinton?

Czy w Polsce stanie się to impulsem do działania na rzecz demokracji, czy też będzie to sprzyjać ewolucji Rzeczypospolitej w stronę putinowskiego autorytaryzmu?

Od nas samych zależy wciąż jeszcze bardzo dużo.

----------------

OD REDAKCJI: zaszła godna ubolewania pomyłka. Przypadkowo wydrukowaliśmy artykuł, który miał być opublikowany po zwycięstwie pani Clinton. Prosimy zapomnieć powyższe treści i zaznajomić się z właściwą wersją tekstu dostępną TUTAJ.

Opublikowano: 10.11.2016 08:29.
Autor: xiazeluka
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Banowanie to nie tylko przejaw niemocy polemicznej, to także przejaw wielkopańskiej władzy...
  • "Powstanie Warszawskie nie miało sensu" A miało? Jaki?
  • "Józef Beck wygłosił niezapomniane przemówienie" Errata: "Józef Beck wygłosił idiotyczne...

Tematy w dziale