quahadi quahadi
1636
BLOG

"Poker vademecum gracza" Jan Meinert

quahadi quahadi Kultura Obserwuj notkę 0

Właśnie jestem świeżo po lekturze tej książki.

Pozycja ta świetnie uporządkowała moją wiedzę na temat Teksas Hold'ema.

Dlaczego piszę o pokerze?  W końcu to gra w karty!

Książek brydżowych na rynku dostępna jest cała masa, a poker jako gra hazardzistów i szaleńców gotowych postawić każde pieniądze na dowolną kartę )))))) jest mało opisaną grą.

Nie chcę namawiać Państwa na jakieś szalone wyczyny hazardowe - broń mnie Wielki Piatniku od takich pomysłów.

Nie czyni tego również sam Meinert.

Na prawie 300 stronach udowadnia czarno na białym, że poker (a głownie jego jedna odmiana - Teksas Hold'em) to gra:

- operująca własnym slangiem,

- oparta o rachunek prawdopodobieństwa,

- oraz teorię podejmowania decyzji,

- wymagająca cierpliwości i czystego umysłu,

- w kórej zarządzanie swoimi żetonami, to cała strategia,

- gdzie czytanie układów kart, kóre mają przeciwnicy jest możliwe (szamańska prawie wiedza - ale działa),

- polegająca na klasyfikowaniu i szufladkowaniu graczy, ze wględu na ich styl gry,

- itd, itp.

Niestety książka ma też swoje wady, są nimi: błędne rozkłady kart (obrazki mijają się z opisem), zbyt mały nacisk położony na pewne aspekty tej gry (np. dobieranie do układów przegrywających), nie opisany jest system Hutchison'a do gry w limit Hold'em, że stoły do gry można umiejętnie dobierać a nie pakować się w pierwszy lepszy (stawki , gracze na stole, ich styl itp), a najgorsza to fakt, że kończy się po niecałych 300 stronach )))).

Nie sądzę by moje pokerowe umiejętności kosmiczne wzrosły po tej lekturze, ale po raz pierwszy w życiu wygrałem w końcu turniej freezeout na 100 graczy, a w innym z rebuye'ami zająłem 3 miejsce (ponad 100 graczy) - co wcześniej nigdy nie było mi dane.

Grałem oczywiście w internecie na wp.pl - to serwer gdzie gromadzi się codziennie cała masa graczy (nie tylko z Polski), by pobawić się grą w Tekas Hold'em.

Pamiętajcie Państwo jednak, że poker zabawowy to nie to samo co gra na prawdziwe pieniądze ))) - różnica jest przeogromna.

Jeśli jednak macie ochotę spróbować sił w tej intrygującej grze, to polecam gry online na wp i turniej freezeout ( nie można dokupować w trakcie turnieju żetonów). Gra się tam oczywiście no limit poker.

Dla chcących coś osiągnąć polecam pierwej pobrać przynależne Wam 800 żetonów (tyle daje darmowo serwer) i spróbować wygrać resztę na którymś ze stołów w sali ogólnej, na wpisowe w pierwszym turnieju )))) - ciężka praca Was czeka )))) - wpisowe (buyin) zaczyna się od 10k w górę. Są też turniej darmowe, ale tam dopuszcza się rebuye przez pierwsze rundy, więc poziom gry jest tam żenująco niski, a nasycenie pokerowymi idiotami ponad 50 procentowe.

Hihi, to nie pomyłka - idiotami!! znaczy gamoniami, którzy myślą że rachunek prawdopodobieństwa - to zbędny dział matematyki, a wszystko w pokerze jest kwestią: szczęścia bądź blefu )))).

 

Miłej zabawy i obrazków jak na ekranie mojego kompa, na koniec turnieju życzę:

 

 

 

===========================================

I mały problemik, mojego autorstwa:

Na małej ciemnej dostajecie 99,

Sześciu graczy przy stole, wszyscy przed Wami wchodzą do puli, nie podbijając (znaczy wykonują call), wchodzicie również i Wy, i ten z Waszej lewej.

Na stół dealer wykłada 3 karty (flop): 678 w różnych kolorach

Podbijacie o najniższą stawkę, 2 graczy wchodzi (ten z dużej ciemnej i jeszcze 1), reszta pasuje.

4 karta poda na stół (turn): 678 9

Cieszycie się z posiadane trójki 9-tek, podbijacie za 1/3 puli i nagle ten z Waszej lewej podbija o 50% zawartości puli!!!

Co jest grane? Wchodzicie czy pasujecie? Gdzie popełniliście błąd?

Pozdr, Krzysztof

========================

Jeśli będą chętni )))) , to tu będzie wyjaśnienie:

Jeśli ten z lewej to gracz spokojny i konserwatywny, grający tylko dobre karty, to sugeruję pasować jak najszybciej, ma strita.

A błędy to:

1/ brak podbicia w ciemno (przed ukazaniem się flopa)

2/ zbyt niskie podbicie na flopie 99 to super karta, która prawdopodobnie jest najwyższą kartą na stole i na dodatek ma spore możliwości dociągnięcia do trójki, strita lub innych jeszcze wyższych układów. Ja grałbym minimum za 1/3 puli.

3/ złą strategią podbić daliście szansę temu na dużej ciemnej zamienienia karty bezwartościowej i beznadziejnej (np. T5 ns -nie w kolorze - zawsze wejdzie po niskim podbiciu na flopie, bo ma szansę na strita górą lub dołem ) w kartę wygrywającą.

4/ To wysokie podbicie gracza konserwatywnego mocno sugeruje , że dobierając 9-kę do trójki, dociągnęliście układ przegrywający i ratuje Was już tylko full lub kareta. Czyli sprzyjają Wam: ostatnia 9ka i wszystkie pozostałe 6,7 i 8ki tj. w sumie 10 kart x 2= 20% szans, czyli dojdzie Wam wygrywający układ co piąty raz.

A ponieważ podbicie jest o 50 % puli więc dalsza gra przestaje być zyskowna w długim dystansie. 

5/ Jeśli gracz z lewej to gamoń - hmm - można próbować, ale to już Wasza decyzja , a ryzyko moim zdaniem zbyt duże. 

========================

quahadi
O mnie quahadi

burak, amator, gracz przypadkowy, a czasem skuteczny wygrane rozdanie, to kwestia wiary w zwycięstwo, reszta jest, hihi, tylko zimną logiką i techniką rozgrywki     wyjęte z Waszych komentarzy ;-)   "Stale tam zaglądam. Wciąż w nadziei, że wreszcie coś zrozumiem, nawet błysnę rozwiązaniem....."   "chyba powinienem wnioskować o zbanowanie całego bloga quahadi, bo jest wybitnie niebezpieczny dla zdrowia psychicznego i nawet fizycznego"   "Na oko nie ma problemu" i " ...to mi zasugerował były Mistrz Europy Open. Ale też był zmęczony upałem." "sytuacja jest o tyle prosta, co prawie beznadziejna"   "przy układzie ..., to ciemność widzę... ale jeszcze pomyślę :)"   i to jest właściwe podejście do problemu ;-)     NA TYM BLOGU MOŻESZ PISAĆ I GADAĆ PRAWIE O WSZYSTKIM POD WARUNKIEM: 1/ ŻE PISZESZ  RÓWNIEŻ O BRYDŻU; 2/ ŻE LOGICZNA ARGUMENTACJA JEST WCHŁANIANA     I ANALIZOWANA     PRZEZ TWOJE NIEDOMYTE KOMÓRKI; 3/ ŻE NIE BOISZ SIĘ POPEŁNIAĆ BŁĘDÓW,   4/ ŻE WIESZ , ŻE JA CZASEM     "LUBIĘ PODYSKUTOWAĆ"     s - spades = piki,   h - hearts = kiery, d - diamonds = kara c - clubs = trefle   Tabela rozkładu kolorów: ku wiecznej chwale Tego barda Tradycja: Quasimodo:

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura