za wrocław.pl
za wrocław.pl
quahadi quahadi
679
BLOG

Autobusy elektryczne - gdański test

quahadi quahadi Transport Obserwuj temat Obserwuj notkę 51

W Gdańsku za kwotę 62 mln zł zakupiono 18 nowoczesnych, elektrycznych autobusów firmy MAN ( tu link do info  ) 

550 km to podobno "optymalny zasięg" tych wehikułów. Wg. firmy MAN zasięg rzeczywisty to 350 km.

Spółka obsługująca e-autobusy twierdzi, że zasięg 250 km, w zupełności wystarcza by wykonywać całodzienne zadania na trasach.

Realiści twierdzą, że e-flota częściej stoi niż jeździ, a prawdziwy zasięg to mniej niż 200 km.

E-autobusy marnie się spisują, bo podobno zły teren (wzgórza morenowe), bo podobno przeciążenie autobusów pasażerami, podobno ..., itd.

Nie będę chyba bardzo złośliwy pytając jaki zasięg mają po kilku dniach w zimie, gdy np. średnia temperatura spada poniżej -10 st C.

I jak realizowane jest zimą ogrzewanie w tych autobusach?

Jak wynik tego testu? Moim skromnym zdaniem: porażka, czyli niski stan baterii.


A może we Wrocławiu rzeczywistość będzie bardziej łaskawa dla e-autobusów ( link )? 


image


"PRZYSZŁOŚĆ JEST TERAZ" - obecnej rzeczywistości nie da się zmienić absurdalnymi hasłami. I aby przyszłość (która jest teraz) rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej.

pzdr q.


ps. 

Ile ważą akumulatory w tych autobusach? I w jakim stopniu dewastujemy planetę, by akumulatory te mogły zostać wyprodukowane?

 {{ edycja po czasie:  100% electric


ryli? }} 

quahadi
O mnie quahadi

burak, amator, gracz przypadkowy, a czasem skuteczny wygrane rozdanie, to kwestia wiary w zwycięstwo, reszta jest, hihi, tylko zimną logiką i techniką rozgrywki     wyjęte z Waszych komentarzy ;-)   "Stale tam zaglądam. Wciąż w nadziei, że wreszcie coś zrozumiem, nawet błysnę rozwiązaniem....."   "chyba powinienem wnioskować o zbanowanie całego bloga quahadi, bo jest wybitnie niebezpieczny dla zdrowia psychicznego i nawet fizycznego"   "Na oko nie ma problemu" i " ...to mi zasugerował były Mistrz Europy Open. Ale też był zmęczony upałem." "sytuacja jest o tyle prosta, co prawie beznadziejna"   "przy układzie ..., to ciemność widzę... ale jeszcze pomyślę :)"   i to jest właściwe podejście do problemu ;-)     NA TYM BLOGU MOŻESZ PISAĆ I GADAĆ PRAWIE O WSZYSTKIM POD WARUNKIEM: 1/ ŻE PISZESZ  RÓWNIEŻ O BRYDŻU; 2/ ŻE LOGICZNA ARGUMENTACJA JEST WCHŁANIANA     I ANALIZOWANA     PRZEZ TWOJE NIEDOMYTE KOMÓRKI; 3/ ŻE NIE BOISZ SIĘ POPEŁNIAĆ BŁĘDÓW,   4/ ŻE WIESZ , ŻE JA CZASEM     "LUBIĘ PODYSKUTOWAĆ"     s - spades = piki,   h - hearts = kiery, d - diamonds = kara c - clubs = trefle   Tabela rozkładu kolorów: ku wiecznej chwale Tego barda Tradycja: Quasimodo:

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka