To i owo
Przez poznanie do poznania...
26 obserwujących
747 notek
379k odsłon
256 odsłon

Angela Merkel przygotowuje odpowiedź na orzeczenie Federalnego Trybunału Konstytucyjnego

Wykop Skomentuj2

Angela Merkel przygotowuje odpowiedź na orzeczenie Federalnego Trybunału Konstytucyjnego z Karlsruhe…

„..Niemcy będą działać mądrze w odpowiedzi na orzeczenie sądu dotyczące flagowego programu stymulacyjnego Europejskiego Banku Centralnego i wykorzystają tę decyzję jako impuls do zacieśnienia koordynacji polityki gospodarczej w strefie euro...”, powiedziała kanclerz Angela Merkel.

Merkel stara się rozładować narastający kryzys polityczny, który wybuchł, gdy Trybunał wydał orzeczenie, które grozi spowolnieniem sztandarowego programu skupu obligacji przez EBC.


https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1045292,niemiecki-trybunal-daje-ebc-trzymiesieczne-ultimatum


Jej interwencja nastąpiła po fakcie, jak członek Trybunału z Karlsruhe, w wywiadzie dla dwóch gazet, odpowiedział na groźbę Brukseli postępowaniem sądowym przeciwko Niemcom w związku z orzeczeniem…

Sędzia Peter Huber powiedział, że taki ruch „osłabiłby lub zagroziłby UE.”

Trybunał z Karlsruhe dał EBC trzy miesiące na uzasadnienie zakupu obligacji w ramach swojego sztandarowego programu stymulacyjnego lub utratę Bundesbanku - niemieckiego banku centralnego i członka EBC, jako uczestnika. Wezwał także niemiecki parlament i rząd do zakwestionowania EBC w tej sprawie.

Huber powiedział Frankfurter Allgemeine Zeitung, że „postępowanie w sprawie naruszenia przepisów spowodowałoby znaczną eskalację, która może pogrążyć Niemcy i inne państwa członkowskie w trudnym do rozwiązania konflikcie konstytucyjnym”.

Najlepsze jest to, że „straszy” KE i UE? Dosłownie powiedział, że postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego „nie jest w żadnym wypadku nieuniknione.”

Czyżby Germanexit, Deutschexit?

„Do mnie należy poszanowanie wyroku” - powiedział Angela Merkel. „Chodzi teraz o odpowiedzialne i rozsądne działanie, aby euro mogło i powinno istnieć, i aby Bundesbank mógł także brać udział w działaniach EBC.”

Nie powiedziała dokładnie, w jaki sposób osiągnie ten rezultat, ale użyła sformułowania, że „orzeczenie będzie musiało nas zmotywować do dalszych działań na rzecz integracji w dziedzinie polityki gospodarczej”….?

„Musi być więcej integracji niż mniej”, dodała. „Nie może być tak, że mówimy, że zmiany traktatów są tabu”. [Nowe majsterkowanie może wywołać efekt domina.. ]

Szok wywołany wyrokiem jest wyczuwalny w kuluarach władzy w Berlinie, oczywiście są tacy co mówią, że winni są Włosi, Polacy, Węgrzy..

Urzędnicy i prawnicy rządowi starają się znaleźć sposób na zadowolenie Trybunału bez naruszania niezależności EBC, który utrzymał strefę euro w stanie nienaruszonym przez dekadę kryzysów.

Inżynierowie społeczni ze szkoły Sorosa mówią wprost, że Trybunał Konstytucyjny podłożył ładunek wybuchowy pod euro i UE. A ja prosty obywatel polski twierdzę, że to straszenie i nowa gra na więcej Unii w Unii…

Dlaczego gra?

1.Peter Huber jest powiązany z frakcją polityczną Angeli Merkel.

2.Kandydat na następce Angeli Merkel CDU/CSU Friedrich Merz bronił orzeczenie Trybunału. W komentarzu powiedział, że „Niemcy mogą stać się bardziej eurosceptyczni w erze post-Merkel.”

Merkel oficjalnie powiedziała, że ​​nie będzie starała się o reelekcję w przyszłym roku.

Friedrich Merz, również odrzucił pomysł zadłużenia poprzez wspólne wyemitowanie obligacji przez członków strefy euro w celu przeciwdziałania ekonomicznemu wpływowi koronawirusa.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1044354,nowy-pomysl-georga-sorosa-na-panstwo-europa


https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1043678,europejski-bank-centralny-majstruje


3.Merkel powiedziała kierownictwu partii, że sytuacja jest „możliwa do rozwiązania”, jeśli EBC wyjaśni szczegóły planu.

Bezpośrednie zaangażowanie się w decyzję niemieckiego sądu oznaczałoby, że EBC akceptuje jego jurysdykcję, więc EBC zlecił Bundesbankowi, aby zająć się tą sprawą.......

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka