To i owo
Przez poznanie do poznania...
26 obserwujących
751 notek
381k odsłon
491 odsłon

Zdobywanie serc i umysłów wyborców

Wykop Skomentuj28

Zdobywanie serc i umysłów wyborców ...

Ogólny model „serc i umysłów” walki z totalną opozycją utrzymuje, że obywatele są mniej skłonni do wspierania grup opozycji, jeśli rząd zapewnia usługi publiczne i bezpieczeństwo.

Opierając się na tym modelu, widzimy, że wydarzenie polityczne, które budzi powszechne oczekiwania co do przyszłych usług publicznych i bezpieczeństwa, zwiększa wsparcie dla rządu i zmniejsza sympatię dla grup opozycyjnych stosujących „przemoc”w życiu publicznym.

Rośnie optymizm wśród większości społeczeństwa w dobie pandemii, że rząd ZP i prezydent Andrzej Duda będą świadczyli usługi i dobra publiczne w szczególności bezpieczeństwo, miejsca pracy, granty socjalne – to da reelekcję Andrzejowi Dudzie.

Potencjalny wybór Rafała Trzaskowskiego jest gwarancją destabilizacji tego modelu, co może zburzyć dotychczasowy ład społeczny.

Rola zbiorowych działań obywateli na rzecz konsolidacji tego modelu jest realizowana w ramach różnych inicjatyw oddolnych. Dosłownie od Koła Gospodyń do partii politycznych. Odbudowa pasów transmisyjnych między społeczeństwem z terenu, a władzą centralną jest największym sukcesem PiS-u.

 Opozycja totalna (poza Konfederacją) nie chce uczestniczyć w koncepcji polskiego państwa obywatelskiego.

Próbuje budować swój model elitarności wynikający często z kompleksów postniewolniczych.

Te pseudoelity utrudniają promowanie zarówno demokracji, jak i wspólne działania na rzecz dobrobytu obywateli i rozwoju Polski, poprzez zestaw strategii, które często są niezauważalne i zmieniają się w czasie. 


https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1059272,hiperspolecznosc-wyborcow-klucz-do-sukcesu-kandydatowWykop Skomentuj28
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka