To i owo
Przez poznanie do poznania...
26 obserwujących
750 notek
381k odsłon
242 odsłony

Rośnie niemiecka produkcja przemysłowa….

Wykop Skomentuj15


Motorem zamachowym tej produkcji jest rosnącą sprzedażą samochodów.

Wzrost jest silniejszy niż oczekiwano, zorientowany na eksport sektor wytwórczy pomógł gospodarce Niemieckiej w uzyskaniu solidnego startu w czwartym kwartale. Ma to także wpływ na gospodarkę Polski związaną z niemiecką motoryzacją...

 Rząd Angeli Merkel uruchomił bezprecedensową gamę środków ratunkowych i stymulacyjnych, aby pomóc firmom i konsumentom przetrwać pandemię w tym zachęty do zakupu samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Produkcja przemysłowa wzrosła o 3,2% w stosunku do miesiąca po skorygowanym w górę wzroście o 2,3% w poprzednim miesiącu, jak podał w poniedziałek Federalny Urząd Statystyczny. Był to największy wzrost od czerwca i łatwo przebił prognozę Reutera dotyczącą wzrostu o 1,6%. w porównaniu z lutym, miesiąc przed pandemią COVID-19, która dotarła do Niemiec, gdy produkcja przemysłowa spadła o około 5%. W przemyśle samochodowym, produkcja wzrosła o prawie 10% w porównaniu z miesiącem, ale nadal była o około 6% poniżej poziomów sprzed pandemii.


 Spadek produktu krajowego brutto w Niemczech w czwartym kwartale będzie mniej wyraźny niż w sąsiednich krajach europejskich dzięki dobrym wynikom sektora produkcyjnego.

Produkt krajowy brutto Niemiec wzrósł silniej niż oczekiwano o 8,5% (kwartał od lipca do września) po bezprecedensowym spadku o 9,8% w drugim kwartale z powodu pierwszej fali pandemii.

Po ustaleniach szczytu UE będzie więcej bodźców wspierających gospodarkę UE dotkniętą koronawirusem.

Rentowności długu w Europie Południowej spadły do ​​rekordowo niskich poziomów, co jest oznaką zaufania inwestorów, że EBC ogłosi dalsze skupy obligacji.

Gro tych pieniędzy będzie wydanych na zakup niemieckich produktów przemysłowych..Jeśli zadziała szczepionka, to niemiecka gospodarka będzie jeszcze silniejsza niż przed pandemią….
....

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka