To i owo
Przez poznanie do poznania...
29 obserwujących
784 notki
419k odsłon
  354   0

Handel numerami telefonów milionów użytkowników Facebooka...

Handel numerami telefonów milionów użytkowników Facebooka...

Bot Telegrama twierdzi, że ma dane i numery telefonów 533 milionów użytkowników z całego świata w wyniku luki w zabezpieczeniach Facebooka, która została naprawiona dopiero w 2019 roku.

 Za 20 USD można  kupić Aplikację Telegramu... Za 20 USD możesz kupić identyfikator użytkownika Facebooka lub numer telefonu użytkownika (ze zniżkami na zakup hurtowy).  Numery telefonów milionów użytkowników Facebooka są w sprzedaży online za pośrednictwem bota działającego w aplikacji Aplikacja Telegram.

 Okazuje się, że w ciągu ostatnich dwóch lat ponad 3,9 miliona prywatnych numerów telefonów izraelskich użytkowników Facebooka wpadło w ręce hakerów i jest wystawionych na sprzedaż za pośrednictwem bota Telegrama.

Izrael nie jest jedyny w naruszeniu bezpieczeństwa: co najmniej 533 miliony numerów telefonów i innych danych osobowych użytkowników Facebooka na całym świecie jest dostępnych do sprzedaży w Internecie. Lista polskich telefonów to około 3 miliony….

Baza danych Facebooka, której zawartość jest wystawiona na sprzedaż, zawiera numery telefonów co najmniej 11 milionów brytyjskich użytkowników i 32 milionów Amerykanów. Po uruchomieniu bot Telegram mówi: „Bot pomaga znaleźć numery telefonów komórkowych użytkowników Facebooka” i oferuje dane ze 107 krajów. Facebook powiedział, że załatał lukę, która umożliwiła dostęp do bazy danych w 2019 roku, ale jak zauważono, informacje są nadal bardzo żywe w Internecie. Dostęp do ogromnej bazy danych był możliwy dzięki luce, która została znaleziona - i załatana - w 2019 roku.

Oznacza to, że dane w niej zawarte mają ponad rok, ale różni hakerzy próbujący zmaksymalizować swoje zyski nadal ją sprzedają. Za 20 USD możesz kupić identyfikator użytkownika Facebooka lub numer telefonu użytkownika (ze zniżkami na zakup hurtowy). Nielegalną działalność odkrył Alon Gal, współzałożyciel i dyrektor ds. Technologii w firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem Hudson Rock.

Kilka dni temu użytkownik stworzył bota Telegrama, który umożliwia użytkownikom wysyłanie zapytań do bazy danych za niewielką opłatą, umożliwiając ludziom znalezienie numerów telefonów powiązanych z bardzo dużą częścią kont na Facebooku. Ma to oczywiście ogromny wpływ na prywatność. Ponieważ wiele osób utrzymuje ten sam numer telefonu od lat, fakt, że dane pochodzą z 2019 roku, nie czyni go dziś mniej wartościowym lub niebezpiecznym. Korzystanie z tzw. Bota eliminuje potrzebę komunikowania się hakera z klientem, usprawniając potencjalną sprzedaż danych osobowych. Bot Telegram działa od co najmniej 12 stycznia, a Gal twierdzi, że mógł zacząć wcześniej.

„Na początku była oferta sprzedaży bazy danych, która kojarzy numery telefonów komórkowych z kontami na Facebooku ponad 500 milionów użytkowników” - wyjaśnia Gal. „W ramach naturalnego procesu, który zachodzi w świecie sprzedaży danych, inna osoba mająca dostęp do bazy danych zdecydowała się [nie tylko ją sprzedać, ale] znacznie szerzej ją udostępnić za pomocą bota Telegrama, który umożliwia automatyczne pobieranie danych ”. Gal powiedział, że jego firma otrzymała próbkę danych bota: „Hudson Rock jest w kontakcie z hakerami z całego świata, co umożliwia nam uzyskanie informacji i wyjątkowych porozumień, którymi dzielimy się z klientami i odpowiednimi władzami prawnymi” - powiedział. Każdy może zablokować Ci dostęp do WhatsApp. Facebooka to nie obchodzi.

Oto jak to działa „Każda kobieta na Instagramie jest odsłonięta”: nowe oprogramowanie AI tworzy nagie zdjęcia ubranych kobiet. Ostatnio w Polsce ktoś zagrał na dyskredytację Marka Suskiego i Ewy Szarzyńskiej. Podobnych przypadków w świecie jest wiele….

Chociaż nie jest jasne, czy władze podejmują działania przeciwko botowi Telegram, jest to oczywiście bardzo krępujące dla Facebooka, ponieważ wiele numerów zostało przekazanych firmie w ramach dwuetapowego procesu identyfikacji, który ma zagwarantować prywatność użytkowników. Obecnie uważa się, że baza danych pojawiła się po raz pierwszy wraz z hakerem o imieniu Greenhat, ale później okazało się, że ukradł ją innemu hakerowi, który nazywa się Yusuf. „Jest bardzo mało prawdopodobne, aby był pierwszym hakerem, który zdobył te dane” - powiedział Galon na Twitterze…..
....

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie