To i owo
Przez poznanie do poznania...
32 obserwujących
853 notki
477k odsłon
  3406   1

Wieka konsolidacja branży medialnej w USA

Wieka konsolidacja branży medialnej w USA


AT&T prowadziła udane rozmowy w sprawie połączenia mediów, w tym CNN, z Discovery.

Transakcja jest kontynuacją konsolidacji w branży medialnej, która jest narażona na cięcia kablowe i streaming.

Discovery posiada w swoim portfolio m.in. telewizję HGTV, która emituje program Property Brothers: Forever Home.

 Potencjalna fuzja dotyczy:

ATT

CNN

TNT

TBS

Discovery

HGTV

Warner Media

Według osób zaznajomionych z tą sprawą, będzie poważna zmiana strategii ponieważ tradycyjny biznes telewizyjny stoi pod długotrwałą presją.

Departament Sprawiedliwości USA zdecydował, że nie będzie wnioskował o opóźnienie prawne, podczas gdy urzędnicy antymonopolowi rozważają, czy odwołać się od swojej porażki sądowej.

Transakcja w gotówce i akcjach, warta około 81 miliardów dolarów na czwartkowym zamknięciu, pozostawia AT&T z ponad 180 miliardami dolarów długu netto i własnością legendarnego studia filmowego Warner Bros. i kanałów kablowych, takich jak CNN i HBO.

Biznes Time Warner, który zostanie umieszczony w dziale medialnym, który wkrótce otrzyma nową nazwę, będzie prowadzony zgodnie z planem przez długoletniego dyrektora AT&T Johna Stankeya. AT&T potwierdziła informację, że Jeff Bewkes (były Time Warner Chief Executive) pozostanie na pokładzie jako starszy doradca w okresie przejściowym.

Wcześniej sędzia okręgowy Richard Leon odrzucił wniosek Departamentu Sprawiedliwości o zablokowanie transakcji i powiedział, że firmy powinny mieć możliwość zamknięcia transakcji przed terminem 20 czerwca, który przewiduję dla Time Warner karę do zapłaty w wysokości 500 mln USD w przypadku jego niedotrzymania.

Chociaż rząd nie stanął na drodze do zamknięcia transakcji w tym tygodniu, zastrzega sobie prawo do odwołania i próby rozbicia połączonej firmy w późniejszym terminie.

Urzędnik Departamentu Sprawiedliwości powiedział w czwartek, że rząd jeszcze nie zdecydował, czy będzie się odwoływał od tej decyzji.

Bilans ATT pokazuje, że ma 160,694 mld USD długu długoterminowego na dzień 31 marca 2021 r., co oznacza wzrost z 153,775 mld USD na dzień 31 grudnia 2020 r.

Zobowiązania krótkoterminowe ogółem wynoszą 76,608 mld USD, co oznacza wzrost z 63,438 mld USD na dzień 31 grudnia 2020 r.

ATT jest najbardziej zadłużoną firmą niefinansową w USA.

Pomimo pozycji nr 1 w rankingu zadłużenia, ATT nadal wypłaca dywidendę.

Rada dyrektorów AT&T Inc. zadeklarowała kwartalną dywidendę w wysokości 0,52 USD na akcje zwykłe spółki w dniu 26 marca 2021 roku.

Totalna opozycja w Polsce może mieć zmartwienie, jak interes nie wypali, to Pan Daniel Obajtek kupi TVN za „grosze”….?


...

Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura