To i owo
Przez poznanie do poznania...
40 obserwujących
1006 notek
589k odsłon
  2996   3

Chiński „Kukliński w USA – wielki sukces CIA

Chiński „Kukliński w USA – wielki sukces CIA

Chiński „Kukliński” uciekł do USA.

 Potwierdzono tożsamość chińskiego dezertera, był najwyższym urzędnikiem kontrwywiadu to -wiceminister bezpieczeństwa ChRL Dong Jingwei. Uciekł w połowie lutego, lecąc z Hongkongu do Stanów Zjednoczonych ze swoją córką Dong Yang. Dong był długoletnim urzędnikiem w chińskim Ministerstwie Bezpieczeństwa Państwowego (MSS), znanym również jako Guoanbu. Jego przeszłość wskazuje, że od czasu awansu na wiceministra w kwietniu 2018 roku był odpowiedzialny za działania kontrwywiadowcze ministerstwa w Chinach, tj. łapanie szpiegów.

Kiedy Dong wylądował w Kalifornii, skontaktował się z urzędnikami DIA i powiedział im o swoich planach ucieczki oraz o informacjach, które przywiózł ze sobą.

Dong stał się najlepiej pilnowanym człowiekiem na świecie.

 Minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi i szef spraw zagranicznych Partii Komunistycznej Yang Jiechi zażądali od Amerykanów zwrotu Donga, sekretarz stanu Anthony Blinken odmówił.

W ostatnich dniach prawdopodobnie przejęto siatkę chińską w USA? Tak się robi, agentów się obraca….

Dong nie tylko posiada szczegółowe informacje na temat chińskich systemów broni specjalnej, działania Instytutu Wirusologii Wuhan przez chińskie wojsko i pochodzenia SARS-CoV-2 oraz aktywów i źródeł chińskiego rządu w Stanach Zjednoczonych.

 Dong ma niezwykle zawstydzające i szkodliwe informacje o społeczności wywiadowczej USA i urzędnikach rządowych w „terabajtach danych”, które dostarczył DIA.

 Niektóre informacje dostarczone przez Dong zostały podane przez Washington Free Beacon na początku tego tygodnia.

 Setki obywateli Chin w USA jest przedmiotem śledztwa federalnego po tym, jak funkcjonariusze organów ścigania oznaczyli ich podróż na początku pandemii COVID-19. Obywatele chińscy wrócili do Stanów Zjednoczonych wcześniej niż oczekiwano w styczniu 2020 r., często zmieniając swoje plany podróży. Epizod jest opowiedziany w wewnętrznym raporcie, który krążył wśród różnych organów bezpieczeństwa narodowego i organów ścigania.

Raport ten przedstawia, że ​​chińscy studenci wrócili do Stanów Zjednoczonych wcześniej niż oczekiwano, aby uniknąć przyszłych ograniczeń podróży spowodowanych przez COVID-19.

 „Zespół śledczy zbadał 58 000 przyjeżdżających chińskich posiadaczy wiz F/J w bazie danych [Passenger Name Record] i zidentyfikował 396 osób, których podróż powrotna była [zaplanowana] po styczniu 2020 r., ale wrócili w styczniu 2020 r.” – czytamy w raporcie.

Free Beacon donosi, że urzędnicy amerykańskiego wywiadu analizują, czy badani studenci byli szpiegami, ale RedState dowiaduje się, że niezależnie od tego, czy ktoś chce użyć terminu „szpieg”, ci studenci zostali odesłani z powrotem. Stany Zjednoczone otrzymały szczegółowe wytyczne dotyczące gromadzenia informacji, aby pomóc Pekinowi zrozumieć reakcję rządu USA na pandemię na znacznie głębszym poziomie, niż byłoby to możliwe dzięki publicznie dostępnym dokumentom.

 Ci studenci (szpiedzy) zostali oskarżeni o informowanie o zmianach w polityce publicznej, reakcjach gospodarczych i szkodach, wpływie na system opieki zdrowotnej (niedobory sprzętu/łóżek szpitalnych itp.), wpływach na łańcuch dostaw (w tym, ile czasu zajęło dotarcie do Stanów Zjednoczonych półprzewodników z Chin), niepokojach społecznych...

Ponadto Dong dostarczył DIA informacje o wczesnych badaniach patogenetycznych wirusa, który obecnie znamy jako SARS-CoV-2, modele przewidywanego rozprzestrzeniania się COVID-19 i szkód w USA i na świecie. Dokumentację finansową wyszczególniająca, które dokładnie organizacje i rządy sfinansowały badania nad SARS-CoV-2 i innymi badaniami nad bronią biologiczną.

Nazwiska obywateli USA i innych państw, którzy dostarczają dane wywiadowcze do Chin.

 Nazwiska chińskich szpiegów pracujących w USA lub uczęszczających na amerykańskie uniwersytety.

 Dokumentacje finansową przedstawiającą amerykańskich biznesmenów i urzędników publicznych, którzy otrzymali pieniądze od chińskiego rządu.

 Szczegóły spotkań, jakie amerykańscy urzędnicy rządowi odbyli (być może nieświadomie) z chińskimi szpiegami i członkami rosyjskiej SWR.

 Jak rząd chiński uzyskał dostęp do systemu komunikacji CIA, co doprowadziło do śmierci dziesiątek Chińczyków, którzy pracowali z CIA .

Dong dostarczył również DIA kopie zawartości dysku twardego na laptopie Huntera Bidena, pokazując informacje, które chiński rząd posiada na temat problemu Huntera z pornografią oraz jego (i Joe) interesów biznesowych z chińskimi podmiotami.

 Niektóre dokumenty dotyczące Donga rzucają światło na to, jak zatwierdzono sprzedaż Henniges Automotive (i ich technologii ukrywania) chińskiemu producentowi wojskowemu AVIC Auto.

 Dong powiedział DIA, że co najmniej jedna trzecia chińskich studentów uczęszczających na amerykańskie uniwersytety to aktywa PLA lub część Planu Tysiąca Talentów i że wielu studentów jest tutaj pod pseudonimami.

Informacje Donga zostały potwierdzone przez inne źródła. Dla Pekinu to duża porażka.https://redstate.com/jenvanlaar/2021/06/04/exclusive-high-ranking-chinese-defector-has-direct-knowledge-of-several-chinese-special-weapons-programs-n391238

https://redstate.com/jenvanlaar/2021/06/17/breaking-chinese-defector-confirmed-as-top-counterintelligence-official-n398374

https://www.spytalk.co/p/high-level-chinese-defection-rumored


https://freebeacon.com/coronavirus/feds-investigating-chinese-spies-return-to-us-ahead-of-covid-travel-ban/....

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka