To i owo
Przez poznanie do poznania...
39 obserwujących
935 notek
551k odsłon
  493   3

Anne Applebaum – o zagrożeniu demokracji w USA

Anne Applebaum – o zagrożeniu demokracji w USA

„THE MYPILLOW GUY REALLY COULD DESTROY DEMOCRACY” – Anne Applebaum

W „The Atlantic” napisała artykuł o zagrożeniu demokracji w USA...

Tak jest reklamowana, nie tłumaczę bo może mi coś umknąć...

„About the author: Anne Applebaum is a staff writer at The Atlantic, a fellow at the SNF Agora Institute at Johns Hopkins University, and the author of Twilight of Democracy: The Seductive Lure of Authoritarianism.”..

„...Kiedy myślisz o końcu demokracji w Ameryce, jaka osoba Twoim zdaniem doprowadzi do tego? Może wyobrażasz sobie złowrogiego miliardera w szytym na miarę garniturze, podsuwającego politykom brązowe koperty. Może twoim koszmarem jest nieuczciwy generał, który porywa futbol nuklearny. Może myślisz o bandycie w butach, który prowadzi hordę mężczyzn w białych prześcieradłach, wszyscy niosą płonące krzyże. Oto coś, czego prawdopodobnie nie wyobrażasz sobie: uprzejmy, samozwańczy mieszkaniec Środkowego Zachodu, jeden z tych głupich biznesmenów, którzy tworzą własne filmy reklamowe. Uzdrowiony nałogowiec cracku, który śmieje się dobrodusznie, gdy żartuje się na jego koszt. Człowieka, który porozmawia z każdym, kto chce słuchać (i z wieloma, którzy nie chcą). Filantrop. Dobry szef. Patriota – a przynajmniej tak mówi – który może wyrządzić więcej szkody amerykańskiej demokracji niż ktokolwiek od czasów Jeffersona Davisa...”

Prawa autorskie….Proszę indywidualnie przeczytać…

https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2021/07/mike-lindells-plot-destroy-america/619593/


Dla mnie prostego człowieka (potomka bandytów z Bruderferajn) istota demokracji amerykańskiej to uczciwe odpowiedzi na te pytania:

1) Dlaczego prośby USCP, federalnej agencji podlegającej Kongresowi, o dodatkowe zabezpieczenia przed 6 stycznia zostały odrzucone?

2) Dlaczego organy ścigania, w tym USCP i D.C. Metro Police, pojawiły się w pełnym stroju do zamieszek, w tym maskach przeciwgazowych z pałkami?

3) Kto upoważnił policję do zaatakowania pokojowego tłumu granatami błyskowymi, kulami gumowymi i gazem łzawiącym około godziny 13:00?

4) Czy jacyś funkcjonariusze policji zostali oskarżeni o napaść?

5) Kto zasiał kłamstwo, że Brian Sicknick zginął na służbie i kto powiedział New York Timesowi, że został zamordowany przez tłum zwolenników Trumpa za pomocą gaśnicy?

6) Czy jacyś agenci lub informatorzy FBI zinfiltrowali grupy takie jak Proud Boys, Oath Keepers i Three Percenters przed 6 stycznia?

7) Kim byli funkcjonariusze złapani na taśmie wpuszczającej protestujących do budynku Kongresu?

8) Kto otworzył drzwi na górnym zachodnim tarasie około 14:30. na polecenie nieznanego oficera USCP?

9) Ile szkód doznał budynek? Architekt Kapitolu początkowo zażądał 30 milionów dolarów odszkodowania. Ale w aktach sądowych rząd twierdzi, że budynek poniósł tylko około 1,5 miliona dolarów szkód.

10) 7 stycznia Pelosi nazwał zamieszki na Kapitolu „zbrojnym powstaniem?” Ile osób zostało oskarżonych o wnoszenie broni palnej do budynku?

11) Dlaczego zięć Pelosi zgłosił się z miejsca zdarzenia tego dnia?

12) Ilu Amerykanów oskarżono o działalność wywrotową?

13) Ilu Amerykanów przebywa w więzieniach na podstawie tymczasowego aresztowania w oczekiwaniu na opóźnione procesy, które rozpoczną się dopiero w przyszłym roku?

14) Kto zezwolił na otwarcie „kapsuły” w więzieniu zakładu karnego w Waszyngtonie specjalnie dla oskarżonych z 6 stycznia?

15) Czy istnieją doniesienia o psychicznym i fizycznym znęcaniu się nad więźniami 6 stycznia przez strażników więziennych w Waszyngtonie, w tym w warunkach odosobnienia przez wiele miesięcy i braku dostępu do obrońców?

16) Ile pieniędzy zostanie wydanych na różne śledztwa dotyczące 6 stycznia?

17) Czy firmy społecznościowe, w tym Facebook i Twitter, powinny zostać oskarżone o przestępstwo za umożliwienie protestującym organizowania „powstania” na ich platformach?

18) Kim są anonimowi „dumni członkowie Policji Kapitolu Stanów Zjednoczonych” grożącymi odmową bezpieczeństwa członkom Kongresu, którzy nie poparli komisji?

19) Ilu „białych zwolenników supremacji” zostało zidentyfikowanych przez organy ścigania?

20) Kto zastrzelił i zabił Ashli ​​Babbitt?


Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka