To i owo
Przez poznanie do poznania...
43 obserwujących
1138 notek
754k odsłony
  298   0

Nieplanowany spadek sprzedaży detalicznej w Niemczech

Nieplanowany spadek sprzedaży detalicznej w Niemczech


https://www.reuters.com/markets/europe/german-retail-sales-unexpectedly-dip-june-2022-08-01/


Sprzedaż detaliczna w Niemczech nieoczekiwanie załamała się najbardziej od trzech dekad…

 Ekonomiści niemieccy spodziewali się wzrostu sprzedaży detalicznej w Niemczech. Zamiast tego sprzedaż spadła najbardziej od 1994 roku.

 Reuters donosi, że sprzedaż detaliczna w Niemczech odnotowała największy spadek rok do roku od 1994 roku.

 Niemieccy detaliści zakończyli pierwszą połowę 2022 r. z największym spadkiem sprzedaży od prawie trzech dekad, ponieważ inflacja, wojna na Ukrainie i pandemia koronawirusa zbierają swoje żniwo – wynika z danych.

Według Federalnego Urzędu Statystycznego, sprzedaż detaliczna w czerwcu spadła o 8,8% w ujęciu realnym w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku, co jest największym spadkiem od początku serii czasowej w 1994 roku.

 Analitycy ankietowani przez Reuters przewidywali spadek o 8,0%.


image


 Sprzedaż detaliczna również nieoczekiwanie spadła w porównaniu z poprzednim miesiącem: czerwcowa sprzedaż detaliczna spadła realnie o 1,6%, wobec prognoz analityków o 0,2% wzrostu w ankiecie agencji Reuters. Nadwyżka handlowa zniknęła….Nadwyżka handlowa osiągnęła szczyt w 2015 r.

Znajomy analityk z  J.P. Morgan Private Bank New York  powiedział, że Niemcy są podręcznikowym przykładem masochisty, który jest przykręcony do zadawania sobie bólu przez decyzje polityczne oderwane od życia...

 Szaleństwo Niemiec nie jest naszą winą, tak samo jak w 1914 czy 1942 roku.

Za chwile Niemcy będą szukali winnych…

Niemcy mają długą historię bardzo szybkiego wychodzenia z trudnej sytuacji ekonomicznej, to ich siła, ale ktoś musi przestawić wajchę.

W kręgu konserwatystów amerykańskich chodzi kawał ( bardzo rozbawił Donalda Trumpa), że w modelu piramidy potrzeb Maslowa UE nie jest potrzebna energia, a za chwilę nie będzie potrzebne mięso…

UE będzie się cofać cywilizacyjnie, USA już pod koniec tego roku zrobi gwałtowny zwrot i Zielny Ład stanie się złą historią.

A wieści z Chiny są zatrważające, ChRL skupiła się na wyższości, selekcji i łączeniu DNA pod kątem inteligencji, zdrowia itp. demografia to nie tylko liczba ludzi.....

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka