To i owo
Przez poznanie do poznania...
46 obserwujących
1217 notek
812k odsłon
  923   1

Sondażownie poprawiają wyniki Republikanów…

Sondażownie poprawiają wyniki Republikanów

I bliżej daty wyborów do Kongresu tym bardziej zmianie ulega myślenie życzeniowe dotyczące utrzymania Kongresu przez Demokratów.

Zawsze należy pamiętać, że najlepszym sondażem są wybory!

https://www.realclearpolitics.com/epolls/other/2022-generic-congressional-vote-7361.htmlhttps://www.realclearpolitics.com/epolls/other/2022-generic-congressional-vote-7361.html

image


https://www.washingtonpost.com/elections/2022/09/25/control-house-senate-2022-election-polls/

Najnowszy sondaż Washington Post / ABC pokazuje Republikanów z jednopunktową przewagą na ogólnej karcie do głosowania RV przy zastosowaniu modelu prawdopodobnego wyborcy.

W tym momencie obie strony są bardzo zmotywowane do udziału w wyborach w listopadzie.

Wśród zarejestrowanych wyborców Demokratów 3 na 4 twierdzi, że jest prawie pewnych, że zagłosuje w porównaniu z około 8 na 10 Republikanów.

Niezależni są mniej zmotywowani. Cztery lata temu Demokraci byli mniej więcej tak samo zmobilizowani jak Republikanie i mieli wyraźną przewagę w ogólnym poparciu. Osiem lat temu, kiedy Demokraci ponieśli straty, Republikanie byli bardziej zmotywowani.

Niezależni politycy nieznacznie faworyzują Republikanów, 47 procent do 42 procent, w głosowaniu do Kongresu.

W 2018 r. ostatni sondaż Post-ABC wykazał, że Demokraci mają siedmiopunktową przewagę wśród niezależnych. Konkurencyjność Demokratów z niezależnymi jest być może godna uwagi, biorąc pod uwagę, że niezależni wyborcy nie aprobują Bidena 60 procent do 31 procent.

Wyborcy twierdzą, że inflacja i gospodarka to dwie najważniejsze kwestie w ich decyzji, wraz z aborcją i edukacją. Republikanie mają 17-punktową przewagę wśród zarejestrowanych wyborców w zakresie zaufania do gospodarki i 18-punktową przewagę nad zaufaniem do radzenia sobie z inflacją. Ale Demokraci odpowiadają 17-punktową przewagą nad zaufaniem do aborcji.

W innych kwestiach Republikanie mają 22-punktową przewagę w radzeniu sobie z przestępczością, podczas gdy Demokraci mają 21-punktową przewagę w kwestii zmian klimatu. Demokraci i Republikanie są prawie nawet w kwestii zajmowania się edukacją i szkołami.

Wyborcy, którzy priorytetowo traktują aborcję i/ lub zmiany klimatu, i tak zagłosują na Demokratów. Wyborcy, którzy priorytetowo traktują gospodarkę, inflację i przestępczość, nie zagłosują za obecnym status quo, nawet jeśli czasami mogli ufać Demokratom w tych kwestiach w przeszłości.

image

Ranking najważniejszych kwestii dla wyborców w tym sondażu:

• Gospodarka: 85%

• Inflacja: 78%

• Edukacja i szkoły: 77%

• Przestępczość: 67%

• Imigracja: 63%

• Aborcja: 62%

• Zmiany klimatu: 50%....

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka