To i owo
Przez poznanie do poznania...
46 obserwujących
1214 notek
810k odsłon
  781   0

Goldman Sachs wprowadza oszczędności...

Goldman Sachs wprowadza oszczędności.

Goldman Sachs rozpoczął falę masowych zwolnień pracowników w całych Stanach Zjednoczonych po tym, jak w czasie pandemii rozdawał wysokie premie i wysokie pensje…

To działanie świadczy o spowolnienia gospodarki.

Dział bankowości inwestycyjnej rozpoczął ten wysiłek w zeszłym tygodniu, zwalniając setki bankierów w biurach na całym świecie.

Co roku Goldman Sachs zwalnia od 1% do 5% pracowników z różnych powodów.

Tym razem wygląda to na ograniczanie wydatków i eliminację pracowników o niskiej wydajności, i objęło to „nietykalnych”…

Zwolniono kilku starszych współpracowników i wiceprezesów, prawie tuzin bankierów z prestiżowego działu technologii, mediów i telekomunikacji banku.

Działy handlu detalicznego, opieki zdrowotnej i przemysłu zostały podobno dotknięte zwolnieniami, które zostały przewidziane po tym, jak firma powiedziała w lipcu, że planuje spowolnić zatrudnianie i przywrócić roczne przeglądy wyników, donosi Bloomberg.

Ogłoszenie to pojawiło się, gdy bank odnotował wyraźny 40-procentowy spadek zysków tylko w tym roku po krótkim boomie biznesowym podczas pandemii.

Ze wstępnych raportów wynika, że firma zatrudniająca około 47 000 pracowników zwolniła już  około 500 pracowników (bankierów)….


W chińskim oddziale firmy, który w zeszłym roku zatrudnił 400 pracowników, jak donosi Reuters zwolniono 24 pracowników.

Wznowienie zwolnień jest odpowiedzią na dramatyczny spadek przychodów zgłoszony przez bank i jego dyrektora generalnego Davida Solomona, który w czerwcu br. zanotował zysk w wysokości 2,93 mld USD w drugim kwartale. W 2021 roku w drugim kwartale zysk wyniósł 5,49 mld USD.

Już w kwietniu bank przestał oferować pracownikom bezpłatne przejazdy do i z biura, a także zrezygnował z bezpłatnych śniadań i lunchów

W sierpniu Goldman powiadomił swoich pracowników, że zniesie protokoły pandemiczne, takie jak dodatek do pracy zdalnej, a następnie oczekuje się, że pracownicy będą przebywać w biurze pięć dni w tygodniu.

Ogłoszenie było kulminacją kilku miesięcy pozbawiania pracowników zakwaterowania oferowanego pracownikom, aby zachęcić ich do przyjścia do biura, gdy nie musieli tam być.

Goldman nie jest jedynym bankiem, który zmaga się z tym, co zrobić ze swoimi pracownikami i biurami.

W JP Morgan dyrektor generalny Jamie Dimon podobno powiedział starszym pracownikom, że spodziewa się, że młodsi pracownicy będą przy biurkach pięć dni w tygodniu, pomimo oficjalnej polityki, która oczekuje ich tam tylko trzy dni w tygodniu.

Ale w Citigroup dyrektor generalna Jane Fraser utrzymała zakaz połączeń Zoom w piątki i nadal prosi pracowników, aby przychodzili do biura kilka dni w tygodniu, nie wymagając od nich obecności przez pełne pięć dni.

Dyrektor generalny Bank of America Brian Moynihan powiedział, że bank ogłosi plany biurowe w nadchodzących tygodniach.

Inne banki także szukają oszczędności…


Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka