To i owo
Przez poznanie do poznania...
45 obserwujących
1252 notki
838k odsłon
  2072   10

Przyczyny słabości Armii Rosyjskiej

Przyczyny słabości Armii Rosyjskiej

Jest ich wiele…

- kolesiostwo, miernoty nawzajem się popierają,

- nepotyzm,

- korupcja,

- prawo Moore'a,

- inne przyczyny….

Uważam, że prawo Moore’a jest piętą Achillesa Rosyjskiej Armii. ChRL lepiej rozpoznała militarną rzeczywistość, dla tego Chińczycy starają się nadrobić zaległości…Gdyby teraz doszło do konfliktu nad rzeką Ussuri, Chiny zmiażdżyłyby Rosję….

Problem polegał na tym, że Rosjanie nie mogą produkować części dla armii, aby konkurować z produkcją wolnego rynku. Wiadomości z Ukrainy sugerują, że Rosja nigdy nie dogoniła Zachodu.

Rosja próbowała nadrobić zaległości, ale nie udało się. Polegała więc na kradzieży broni z Zachodu, głównie z USA. Najwyraźniej to nie było wystarczające.

Rosyjscy szpiedzy nie byli tak produktywni jak zachodnia technologia. Rosjanie kradli tajemnice Zachodu, aby nadrobić zaległości. Działało się to sporadycznie, ale w jednym obszarze ich kradzież była całkowicie daremna, dotyczy to mikroczipów…

Kiedy prawo Moore'a weszło w życie w 1980 roku, przewaga Zachodu stawała się coraz bardziej widoczna.

Prawo Moore'a przewidywało, że moc obliczeniowa chipów wzrośnie wykładniczo, pozostawiając zdolność Sowietów do replikowania zachodnich chipów i innych postępów technologicznych daleko w tyle. Dzisiaj zachodnie postępy przyćmiewają rosyjskie zdolności.

Rozwój HIMARS jako broni bojowej jest ilustracyjny dla prawa Moore’a.

HIMARS – (High Mobility Artillery Rocket System), jest to broń zamontowana na ciężarówce, zdolna do wystrzeliwania bardzo dokładnych rakiet i wysyłania ich daleko za rosyjskie linie…

Przez 50 lat, z pomocą prawa Moore'a i technologicznego know-how do jego wykorzystania, mocarstwa zachodnie rozwijały lepszą broń, podczas gdy Rosjanie kopiowali broń, która do czasu sprawdzenia w boju wydawała się porównywalna.

W Polsce prawie wszyscy eksperci wojskowi wierzyli w rosyjską bańkę przeciwlotniczą, która miała wyeliminować nasze lotnictwo w ciągi 1 h potencjalnego konfliktu.

A prawda jest inna….

Prostym faktem jest to, że system wolnorynkowy, działający w wolnym społeczeństwie, jest bardziej innowacyjny i produktywny niż etatyzm Rosji.

Rosyjscy wojskowi i analitycy GRU to dostrzegli…Ale Putin mówi o ilość, która ma przejść w jakość. Wysyłająć kolejnych Rosjan na śmierć…

Chip komputerowy oraz technologie czujników i komunikacji rewolucjonizują wojnę.

A Rosja jest w lesie…


....

Lubię to! Skomentuj90 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka