To i owo
Przez poznanie do poznania...
45 obserwujących
1247 notek
833k odsłony
  372   0

Ameryka wyśle Abramsy na Ukrainę


Administracja Bidena zmienia stanowisko w sprawie wysyłania czołgów na Ukrainę.

Administracja Bidena finalizuje plany wysłania amerykańskich czołgów Abrams na Ukrainę i może ogłosić to już w tym tygodniu.
Harmonogram faktycznej dostawy czołgów jest nadal niejasny i zwykle trwa kilka miesięcy, aby wyszkolić żołnierzy w celu skutecznego korzystania z czołgów, powiedzieli urzędnicy.

AP twierdzi, że oświadczenie USA zostanie ogłoszone jutro i że będzie to skoordynowane z oficjalną odpowiedzią Niemiec na prośbę Polski w sprawie Leopardów.
Oczekuje się, że oświadczenie USA pojawi się w środę w koordynacji z ogłoszeniem przez Niemcy, że zatwierdzą wniosek Polski o przekazanie niemieckich czołgów Leopard 2 na Ukrainę.
 AP wskazuje, że opór USA przed wysłaniem Abramsa miał aspekt praktyczny.
Do tej pory USA opierały się dostarczeniu własnych czołgów M1 Abrams na Ukrainę, powołując się na rozległe i złożone wyzwania konserwacyjne i logistyczne związane z zaawansowanymi technologicznie pojazdami. Waszyngton uważa, że bardziej produktywne byłoby wysłanie niemieckich Leopardów, ponieważ wielu sojuszników je ma, a ukraińskie wojska potrzebowałyby mniej szkolenia niż na trudniejszym Abramsie.
Amerykański urzędnik związany z Białego Domu powiedział, że początkowe wahania administracji wynikały z obaw o wymagane szkolenie i utrzymanie czołgów. Urzędnik dodał, że administracja uważa, że takie plany są już gotowe, ale ich wdrożenie może zająć trochę czasu.
Dostarczenie ich i przeszkolenie załóg do ich obsługi zajmie trochę czasu.


Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka