catrw catrw
1429
BLOG

Spekulacje dalszych zmagań na Ukrainie

catrw catrw Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 121

Spekulacje dalszych zmagań na Ukrainie

Zmęczenie udziela się wielu obserwatorom. Zawsze należy pamiętać, że niemi świadkowie stają się współuczestnikami zbrodni…Wielu chciałoby wykonać gest piłata.

Rosyjskie działania na Ukrainie pokazały, że Ukraińcy nie mają wyboru – tam gdzie okupacja rosyjska tam gwałty, mordy, grabieże. Skąd obywatele RP to znają?

Na froncie jest bez zmian…Na Ukrainie bez zmian, oby to niestało się przekleństwem Ukraińców?

Obie strony codziennie biorą i tracą teren, ale nikt nie robi żadnych poważnych postępów. Ukraińskie załogi czołgów szkolą się w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Polsce. To szkolenie dobiega końca. Bataliony szkolące się na bojowych wozach piechoty Bradley w Niemczech dobiegają końca szkolenia i powinniśmy zobaczyć je w akcji w ciągu najbliższego miesiąca…

Kilka dni temu para rosyjskich myśliwców strąciła amerykańskiego drona MQ-9 Reaper nad Morzem Czarnym. Wydaje się, że wszyscy przeszli nad tym faktem do porządku dziennego…Rosjanie zlekceważyli wcześniej Obame teraz Bidena. Myślą, że reakcji nie będzie. I tu jest błąd, za ten jeden dron spadnie 10 rosyjskich samolotów zestrzelonych przez Ukraińców, którzy dostaną amerykańskie prezenty.

Ciekawie będzie zobaczyć, jak rozegra się następny przechwyt. Czy Rosjanie zrobią to ponownie, czy wrócą do tego, jak zachowywali się w przeszłości? Myślę, że piloci rosyjscy przy powtórce popełniliby samobójstwo.

Grupie najemników PMC im. Wagnera zabroniono rekrutowania w rosyjskich więzieniach. Natychmiast odpowiedziała na to wyzwanie, otwierając biura rekrutacyjne w siłowniach i klubach sportowych. Teraz reklamują się na PornHub. To może mieć więcej sensu niż cokolwiek, co Rosjanie zrobili do tej pory…..rosyjskie gwiazdy porno pomogą.

Istnieją doniesienia o niedoborach amunicji u obu stron.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1289037,kluczem-wojny-na-ukrainie-wahadlowa-logistyka

Zaczyna się wiosenna odwilż. Większość dróg jest nieprzejezdna. Rosyjskie pojazdy kołowe przewożące paliwo i amunicję są kierowane na utwardzone drogi pod ostrzał ukraiński.

NATO dostrzegło, że Rosyjska Armia nie potrafi tworzyć ataków przy koordynacji różnych komponentów: broni pancernej i piechoty zmotoryzowanej przy wsparciu lotniczym. Powiem tylko, że Chińczycy trenują razem z Rosjanami – czy Oni też mają ten problem?

Gdy czołg kończy strzelać, wycofuje się, a Rosjanie ponownie wycofują się do okopów.

Eksperci z NATO chcą poprawić ukraiński system dowodzenia i koordynacji. Jeśli to wypali to będzie „ukraiński blitzkrieg”?

Dlaczego Bachmut?

Ukraińskie wojsko bardzo poważnie podchodzić do utrzymania Bachmutu. Te publiczne deklaracje wskazują, że albo Ukraina wie, że może się utrzymać, albo nie wszystko wiemy.

Wybitni eksperci w świecie, także w Polsce zastanawiają się nad tym, niekiedy nawet krytycznie.

Ja skromny człowiek uważam, że Ukraińcy wiedzą lepiej. Oni nie mogą popełnić błędu.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1289834,bachmucki-gambit

Według New York Times, Ukraińcy przepalają amunicję artyleryjską w szybszym tempie niż Rosjanie?

Czy tak jest?

Przypuszczam, że zdobyte doświadczenie w obsłudze radarów przeciwbateryjnych, szybko ucisza rosyjskie baterie. Na szkoleniach pokazywany jest film gdzie Ukraińcy z Kanady w ciągu 5 minut zlikwidowali 4 stanowiska artyleryjskie Rosjan…

Może to powoduje, że Rosjanie strzelają znacznie mniej…

Prasa informuje o problemach systemowych po obu stronach ale trudno to zweryfikować. Znajomy mówi, że papier wszystko zniesie. Czasami są to problemy odosobnione.

Ile ognia artyleryjskiego jest skierowane przeciwko wrogim działom, punktom zaopatrzenia, koncentracji wojsk i kwaterom głównym, a ile jest używane do ubijania ciężkiego błota na rosyjskich okopach?

Ofensywa ukraińska będzie….

Najpierw usłyszymy, że wylatują rosyjskie magazyny (hurtownie), potem tory…

Ukraińscy dowódcy świetnie potrafią improwizować jeśli do tego dojdzie koordynacja elementów bojowych (są szkoleni) to będzie Kłuszyn….....

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka