catrw catrw
126
BLOG

Chiński rząd majstruje na szanghajskiej giełdzie

catrw catrw Chiny Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

Chiński rząd majstruje na szanghajskiej giełdzie


https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-11-29/xi-visits-shanghai-in-first-trip-to-city-since-november-2020-lpjs65us?utm_source=website&utm_medium=share&utm_campaign=copy


Jak donosi Bloomberg Chiński regulator papierów wartościowych prosi spółki notowane na giełdzie o zwiększenie dywidend w celu nagradzania inwestorów i zapowiedział, że zwiększy nadzór nad tymi, które nie płacą....

Wykup akcji w celu zwiększenia wypłat dywidendy – i rekompensaty dla osób mających dostęp do informacji poufnych? Skąd to znamy...

Chiński regulator papierów wartościowych prosi spółki notowane na giełdzie o zwiększenie dywidend w celu nagradzania inwestorów i zapowiedział, że zwiększy nadzór nad tymi, które nie płacą.

Chińska Komisja Regulacyjna ds. Papierów Wartościowych poinformowała w piątek, że zaostrzy wymogi dotyczące ujawniania informacji dla spółek, które nie wypłacają dywidendy. Zachęci również spółki notowane na giełdzie do zwiększenia częstotliwości wypłat dywidendy i usprawnienia procesów dystrybucji śródrocznej.

Chiny od lat przyjmują ostrzejsze stanowisko wobec firm, które odmawiają wypłacania dywidend inwestorom. W 2017 r. ówczesny przewodniczący CSRC Liu Shiyu powiedział, że regulator podejmie kroki przeciwko "tym żelaznym kogutom, które mają zdolność oferowania dywidend pieniężnych, ale nigdy nie wyrwały pióra".

Wydano CSRC Zasady w celu złagodzenia warunków skupu akcji własnych przez przedsiębiorstwa. Ostrzegł również, że rozprawi się z wykorzystywaniem wykupu do nielegalnych działań, w tym wykorzystywania informacji poufnych i manipulacji na rynku. 

........................................................................................

Ewolucja chwytliwych haseł w Chinach, w ramach biernego strajku

-"Inwolucja" odnosi się do sytuacji, w których ludzie ciężko pracują i rywalizują, a nikt nie idzie do przodu.

-"Dotykanie ryb", wyrażenie zapożyczone z chińskiego idiomu, odnosi się do wykonywania małych buntów w pracy, takich jak robienie długich przerw na toaletę, robienie zakupów online lub czytanie powieści w biurze.

-"Leżenie płasko", forma przyziemnego oporu, który polega na ociąganiu się w pracy lub całkowitym wycofaniu się z pracy.

- W zeszłym roku rozpowszechniło się powiedzenie "niech zgnije" na określenie młodych ludzi, którzy całkowicie się poddali....

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka