To i owo
Przez poznanie do poznania...
18 obserwujących
598 notek
240k odsłon
938 odsłon

Jest chęć odegrania się na Polsce przy wyborze Komisarzy?

Wykop Skomentuj37
Jest chęć odegrania się na Polsce przy wyborze Komisarzy?
Szef frakcji EKR Ryszard Legutko (PiS) powiedział PAP, że ws. kandydatury prof. Zdzisława Krasnodębskiego (PiS) na stanowisko wiceszefa PE grupa została okłamana - przez Europejską Partię Ludową i socjalistów. „Doszło do złamania umowy”…
W UE nadal będzie dociskanie Polski przez Niemcy tylko, że już mniej przez pośredników i nie na bezczelnego, ale w białych rękawiczkach….
W związku z tego typu zachowaniami należy skończyć z ustaleniami ustnymi. Ustalenia ważne zawsze mają być na piśmie, dobrze przetłumaczone, żeby nie było inżynierii lingwistycznej.
Wybór komisarzy według procedur...
Proponowany przewodniczący Komisji wybiera, w oparciu o propozycje państw UE, wiceprzewodniczących i pozostałych członków Komisji. Kandydatury komisarzy muszą być zatwierdzone przez przywódców krajów UE na posiedzeniu Rady Europejskiej.
Każdy kandydat na komisarza występuje w Parlamencie Europejskim, gdzie przedstawia swoje poglądy i odpowiada na pytania europosłów. Następnie Parlament decyduje w głosowaniu, czy poprze skład nowej Komisji, który ostatecznie musi zostać zatwierdzony większością kwalifikowaną przez Radę Europejską.
Może to nie być spacerek dla kandydata Polski i naszej dyplomacji, będzie próba pokazania nam miejsca w szeregu. Będą chcieli pokazać, że nie My ale Oni nam wybrali.
Dobrze, że PiS ma specjalistów wysokiej klasy nadających się na każde komisarskie stanowisko, gotowych pracować dla całej UE...Jeżeli będziemy się upierać albo pokażemy, że nam na czymś zależy, to zrobią na złość…
Kandydat Polski w Parlamencie podczas przesłuchania będzie dociskany. Głosowanie musi być na całą listę. Gdyby było pojedynczo na każdego komisarza, to kandydat Polski zostałby odrzucony.
To może być mała gra nerwów...
Wykop Skomentuj37
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka