Rafał Osiński Rafał Osiński
241
BLOG

Ulubieniec mediów w ...koloratce

Rafał Osiński Rafał Osiński Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
W koloratce (a nie w sutannie), gdyż podczas rozmaitych pielgrzymek poza Łodzią raczej nie nosi sutanny; chyba że ma spotkanie z papieżem. Sutanna - co oczywiste - nie jest najwygodniejszym ubraniem w trakcie marszu, podróży czy zwiedzania.

Czy naprawdę wizerunek kardynała Grzegorza Rysia to hagiografia? Co prawda, gdy podczas ostatniej kolędy jeden z księży pominął mieszkanie starego parafianina, gdyż ten nie umiał wysłać zaproszenia przez internet, powiadomiony o tej sprawie przez córkę łodzianina ordynariusz osobiście złożył wizytę temu mężczyźnie. Kiedy niedawno inny kapłan zażądał od rodziny wysokiej opłaty za pogrzeb zamiast pozwolić na dobrowolną ofiarę, kard. Ryś zwrócił te pieniądze rodzinie zmarłego. Jednak gdy w latach 2020-21 kardynał Ryś był przejściowo administratorem diecezji kaliskiej, podpisał pełnomocnictwo dla adwokata Marka Markiewicza (związanego z prawicą prawnika, który w latach 1989-91 kierował łódzkim oddziałem TVP, a później zasiadał w KRRiT). W ten sposób Markiewicz stał się pełnomocnikiem diecezji kaliskiej w sporze o odszkodowanie dla ofiary pedofilii, ponieważ w przeszłości ówczesny ordynariusz kaliski bp Edward Janiak był bierny wobec wyrządzonej przez księdza krzywdy. Powołany przez kardynała Rysia do sprawy adwokat Marek Markiewicz okazał się aż tak waleczny, że od jego wypowiedzi odciął się nawet obecny ordynariusz bp Damian Bryl.

Jaki jest Metropolita Łódzki? Zapraszam do podcastu o blaskach i cieniach kard. Rysia na You Tube:

https://youtu.be/gpBNLiR7n9c

Rafał Osiński

Sprawy społeczne, edukacyjne, ochrony zdrowia i kościelno-religijne to bliskie tematy. Generalnie "nic, co ludzkie, nie jest mi obce"... Obserwuję rzeczywistość i mam wyostrzony wzrok na różnorodne absurdy. Na co dzień pomagam ludziom w wychodzeniu z życiowej bezradności i wiem, że ważna jest wiedza o źródłach problemów. Ale wobec problemów przede wszystkim warto działać. Prowadzę kanały: https://www.youtube.com/@RafalOsinski-Czlowiekiembyc https://twitter.com/RafalOsinski_

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo