0 obserwujących
1 notka
150 odsłon
  139   0

Bezpieczeństwo na wodzie


Czasami na wodzie zdarzają się niebezpieczne sytuacje, na które żeglarze nie mają wpływu. Na szczęście zawsze, w jakimś stopniu można zminimalizować to ryzyko. Odpowiednie artykuły żeglarskie pomogą zapewnić bezpieczeństwo podczas rejsu.  

  W złych warunkach pogodowych, na przykład podczas mgły bardzo potrzebny może okazać się róg mgłowy. Pomoże on zasygnalizować pozycję na morzu. Będzie też znakiem dla innych, o położeniu statku, w czasie słabej widoczności.

   Podczas rejsu niezbędny jest również bosak. Pozwoli on na bezpieczne przyciąganie się do kei, czy cumowanie. Poza bosakiem do bezpiecznego cumowania potrzebne są odbijacze. Przydają się podczas postoju, a także podczas różnych manewrów. Najlepiej, żeby na jachcie znalazło się przynajmniej kilka odbijaczy.

   Pakując się na rejs nie można zapomnieć o latarce. Przyda się po zachodzie słońca, gdy będzie już ciemno. Zapewni bezpieczeństwo podczas nocnego, wieczornego pływania. Do tego może okazać się istotna w trakcie poszukiwania zaginionego przedmiotu. Można wyposażyć się w latarkę taktyczną, albo czołową.

   Niektórzy żeglarze decydują się na szelki bezpieczeństwa. Taka uprząż asekuracyjna przyda się podczas awaryjnych sytuacji na wodzie. Żeglarze nie mają wpływu na pogodę, która czasem może okazać się nieprzyjemna. W tym czasie łatwo o niebezpieczne wydarzenia i wypadki. Uprząż asekuracyjna z pewnością zwiększy bezpieczeństwo dzieci i dorosłych. Poza szelkami niezbędna jest kamizelka ratunkowa.

   Jest jeszcze dużo więcej przedmiotów, które pozwalają zapewnić bezpieczeństwo na wodzie. Warto wyposażyć się chociażby w radiopławę osobistą, czy lornetkę żeglarską. Nie można także zapominać o apteczce z odpowiednim wyposażeniem. Podczas awaryjnych sytuacji takie artykuły mogą okazać się niezbędne.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport