Amor patriae nostra lex!
Adhibe rationem difficultatibus. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Niemiec, Moskal nie osiędzie, Gdy jąwszy pałasza, Hasłem wszystkich zgoda będzie I Ojczyzna nasza.
37 obserwujących
460 notek
326k odsłon
1811 odsłon

Program wyborczy Platformy O. - czyli nowe wydanie emerytury pod palmami

Wykop Skomentuj54
Polecam obejrzeć krótki filmik zamieszczony poniżej. Autor filmu dokonuje dość pobieżnej, ale całkowicie trafnej analizy tzw. programu wyborczego PO.

Od siebie mogę dodać, że kapitalizacja kont emerytalnych akcjami bardzo przypomina Program Powszechnej Prywatyzacji (PPP). Program, który doprowadził do taniej wyprzedaży majątku narodowego, czyli naszego dobra wspólnego i utraty kontroli nad wieloma gałęziami przemysłu, co ostatecznie doprowadziło do jego likwidacji z powodu konkurencyjności dla nowych właścicieli zagranicznych.
Odgrzewanie tego kotleta PPP wcale mnie nie dziwi, wszak wiele osób, które wtedy zasiadały w zarządach firm wydmuszek, właśnie znalazło się na politycznym urlopie, a z powodu ograniczonej ilości miejsc oraz utraty władzy politycznej, nie dostali się do europarlamentu lub innych pasożytniczych instytucji.
Są to fachowcy od kręcenia lodów, którzy przerobili mnóstwo kasy. Program był dosłownie świetnie pomyślany.  Obywatel sam finansował ten przekręt i zawsze na tym tracił, bez względu na to, jaką opcje wybrał. Bogacili się nieliczni, którzy gwarantowali przymus legislacyjny, gdyż aktualnie byli u władzy oraz zachodnie korporacje.
Ludzie zaprzątają sobie głowę i emocjonują się jakimś śmiesznym Amber-Gold, które w porównaniu z takimi przekrętami, jak PPP czy SKOK na Bankowy Fundusz Gwarancyjny, jest dziecinadą z groszowym urobkiem, akurat na batoniki z supermarketu.
Dla tych, którzy mają chwilkę czasu proponuję wspomnienie emerytalnej reformy Tuska.

Mogę teraz spokojnie napisać : A nie mówiłem!

https://www.salon24.pl/u/realkonkret/403699,cala-prawda-o-reformie-emerytalnej-tuska

https://www.salon24.pl/u/realkonkret/404173,reforma-emerytalna-w-stylu-al-capone-for-dummies


Wykop Skomentuj54
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka