recma recma
842
BLOG

Naiwność przedmurza cywilizacji Zachodu

recma recma Imigranci Obserwuj temat Obserwuj notkę 31

Wszyscy w Polsce na wyrywki są w stanie wyliczyć korzyści jakie Łukaszenka ma z migrantów.

A potrafią wyliczyć korzyści jakie Polska mogłaby mieć z ochrony granicy?

Z tym jest już bardzo kiepsko.

Oto Adam Eberhardt dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich spodziewa się wdzięczności Zachodu. On tak poważnie!

Dziennikarze radują się bo w Berlinie Niemcy wywiesili baner z podziękowaniem dla Polski za ochronę granicy. Dacie wiarę? Sami Niemcy osobiście zauważyli nasz trud!

Inny polityk rządowy ogłasza, że toczą się rozmowy z państwami z których Łukaszenka ściąga migrantów. Super!

A nie przyszło naszym władzom do ich mądrych głów, że prościej byłoby porozmawiać z Łukaszenką? Co to Polska nie ma narzędzi by wpłynąć na słabiutką Białoruś? Poważnie? Bo Rosja zabroni? Wolne żarty.

No, ale przecież Polska jest przedmurzem cywilizacji zachodu. Polak musi bronić Zachodniej Europy przed barbarzyńcami... i tylko potem jak zwykle się zdziwi, że nikt nie docenia jego poświęceń. 

Po raz kolejny Zachód nas zdradzi. Bo durni nikt nie traktuje poważnie.

recma
O mnie recma

Słynne cytaty Donald Tusk "Zarówno termin, sposób i treść ówczesnej konferencji i zaprezentowanie raportu MAK-u był oczywiście próbą sformułowania rosyjskiej tezy, jeśli chodzi o zamach." Radek Sikorski "Władze rosyjskie po zamachu były autentycznie wstrząśnięte, przypominam, że miało miejsce ileś decyzji, które były motywowane…" Grzegorz Schetyna "Robienie atmosfery wokół tego zamachu, uważam, że jest haniebne" Jacek Żakowski "Po zamachu wydawało się, że będzie mieli, mówiąc językiem obamowskim, reset w stosunkach polsko-rosyjskich." Tomasz Turowski "[...]bo mimo zaangażowania wszystkich środków, jakie mogliśmy włączyć, wciąż było nas zbyt mało - pracowała zaraz po zamachu, tworząc między innymi centrum kryzysowe w administracji smoleńskiej."

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka