24 obserwujących
263 notki
314k odsłon
  943   0

Co piąty mądry Polak

Ludzkość głupieje. Ale najgorsze jest to, że głupieją również ci którzy teoretycznie powinni stanowić elitę intelektualną. Oto Eurostat ( Europejski Urząd Statystyczny) wykonał swoje cykliczne badanie, w którym badano stan wiedzy naukowej obywateli Europy. Postawiono w nim m.in. następujące stwierdzenie, o którym respondenci mieli odpowiedzieć czy jest według nich prawdziwe, czy fałszywe: "Pierwsi ludzie żyli jednocześnie z dinozaurami" (“The earliest humans lived at the same time as the dinosaurs”)

 28% Polaków odpowiedziało twierdząco, że tak, pierwsi ludzie żyli razem z dinozaurami, co zresztą stało się powodem do krytyki i kpin ze stanu wiedzy Polaków.

Cały jednak problem polega na tym, że zgodnie z obecnym stanem wiedzy naukowej to te 28% miało rację. Tak, piersi ludzie żyli jednocześnie z dinozaurami. Ba, więcej można powiedzieć, bo i dzisiejsi ludzie też żyją jednocześnie z dinozaurami!

Jest jasne, że twórcy ankiety nie to mieli na myśli i chodziło im o dinozaury żyjące w okresie przed katastrofą, która wytrzebiła je przed około 65 milionami lat prawie doszczętnie. Ale wówczas powinni inaczej sformułować problem, chyba... że sami nie wiedzą o tym, że dinozaury żyją z nami i mają się całkiem nieźle.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/badania-eurostat-co-trzeci-polak-uwaza-ze-pierwsi-ludzie-zyli-z-dinozaurami/n3z8n6f

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo