recma recma
973
BLOG

Co piąty mądry Polak

recma recma Socjologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 40

Ludzkość głupieje. Ale najgorsze jest to, że głupieją również ci którzy teoretycznie powinni stanowić elitę intelektualną. Oto Eurostat ( Europejski Urząd Statystyczny) wykonał swoje cykliczne badanie, w którym badano stan wiedzy naukowej obywateli Europy. Postawiono w nim m.in. następujące stwierdzenie, o którym respondenci mieli odpowiedzieć czy jest według nich prawdziwe, czy fałszywe: "Pierwsi ludzie żyli jednocześnie z dinozaurami" (“The earliest humans lived at the same time as the dinosaurs”)

 28% Polaków odpowiedziało twierdząco, że tak, pierwsi ludzie żyli razem z dinozaurami, co zresztą stało się powodem do krytyki i kpin ze stanu wiedzy Polaków.

Cały jednak problem polega na tym, że zgodnie z obecnym stanem wiedzy naukowej to te 28% miało rację. Tak, piersi ludzie żyli jednocześnie z dinozaurami. Ba, więcej można powiedzieć, bo i dzisiejsi ludzie też żyją jednocześnie z dinozaurami!

Jest jasne, że twórcy ankiety nie to mieli na myśli i chodziło im o dinozaury żyjące w okresie przed katastrofą, która wytrzebiła je przed około 65 milionami lat prawie doszczętnie. Ale wówczas powinni inaczej sformułować problem, chyba... że sami nie wiedzą o tym, że dinozaury żyją z nami i mają się całkiem nieźle.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/badania-eurostat-co-trzeci-polak-uwaza-ze-pierwsi-ludzie-zyli-z-dinozaurami/n3z8n6f

recma
O mnie recma

Słynne cytaty Donald Tusk "Zarówno termin, sposób i treść ówczesnej konferencji i zaprezentowanie raportu MAK-u był oczywiście próbą sformułowania rosyjskiej tezy, jeśli chodzi o zamach." Radek Sikorski "Władze rosyjskie po zamachu były autentycznie wstrząśnięte, przypominam, że miało miejsce ileś decyzji, które były motywowane…" Grzegorz Schetyna "Robienie atmosfery wokół tego zamachu, uważam, że jest haniebne" Jacek Żakowski "Po zamachu wydawało się, że będzie mieli, mówiąc językiem obamowskim, reset w stosunkach polsko-rosyjskich." Tomasz Turowski "[...]bo mimo zaangażowania wszystkich środków, jakie mogliśmy włączyć, wciąż było nas zbyt mało - pracowała zaraz po zamachu, tworząc między innymi centrum kryzysowe w administracji smoleńskiej."

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo