Blog
recma
recma
18 obserwujących 237 notek 251368 odsłon
recma, 7 października 2018 r.

Reparacje od Niemiec to broń

1810 80 0 A A A

Grecja rozpoczyna kampanię informacyjną związaną z wojennymi reparacjami jakich ten kraj domaga się od Niemiec. W związku z tym odżył problem polskich reparacji wojennych od Niemców hitlerowskich. No i jak zwykle tworzą się dwa obozy. Pierwszy, który twierdzi, że nam się odszkodowanie od Niemców należy i drugi sceptyczny, którego przedstawiciele twierdzą, iż Polska się już reparacji zrzekła. Mnie ten spór o tyle irytuje, iż obydwie strony nie mają pojęcia o czym dyskutują.

Otóż reparacje wojenne od Niemiec to po prostu broń. Dokładnie taka jak czołgi, rakiety, bomby atomowe, czy miliony żołnierzy, ale i kontrola szlaków handlowych, wpływ na walutę, czy posiadanie surowców strategicznych. Bowiem to co my nazywamy wojną, to tylko z punktu widzenia polityki międzynarodowej takie nasilenie sporu ( który to spór jest permanentnym stanem stosunków międzynarodowych), gdzie uwikłane w spór strony tracą kontrolę nad jej przebiegiem.

Zatem nasze reparacje od Niemiec należy traktować tylko jako broń i wartość tej broni jest dokładnie taka, jaką korzyść nasz kraj może dzięki niej uzyskać. Ni mniej, ni więcej.

Zatem nie chodzi tu o to czy mamy rację, czy stoi za nami słuszność i ile ewentualnie możemy na tym zarobić żywej gotówki, ale na tym, czy ta broń jest na tyle groźna, że może spowodować u wroga - lepiej myśleć adwersarza - znaczne szkody.

A tak się właśnie składa, że ponieważ na naszych oczach tworzy się nowy ład światowy, gdzie Niemcy chcą zająć jak najlepszą pozycję w Europie, to rozgłos o bestlialstwie jakiego byli podczas IIWŚ sprawcami, jest ostatnią rzeczą jaka jest im potrzebna.

Jak widzę Polska jest tej broni świadoma i umiejętnie z niej korzysta. Podobnie myślę jest i z Grecją. Wartość bowiem tej broni jaką są ewentualne reparacje nie polega na tym by je uzyskać, lecz by nimi grozić. Z tego powinni sobie zdawać sprawę ci którzy dziś biorą udział w durnych nawalankach.


Opublikowano: 07.10.2018 20:22.
Autor: recma
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Słynne cytaty

Donald Tusk "Zarówno termin, sposób i treść ówczesnej konferencji i zaprezentowanie raportu MAK-u był oczywiście próbą sformułowania rosyjskiej tezy, jeśli chodzi o zamach."

Radek Sikorski "Władze rosyjskie po zamachu były autentycznie wstrząśnięte, przypominam, że miało miejsce ileś decyzji, które były motywowane…"

Grzegorz Schetyna "Robienie atmosfery wokół tego zamachu, uważam, że jest haniebne"

Jacek Żakowski "Po zamachu wydawało się, że będzie mieli, mówiąc językiem obamowskim, reset w stosunkach polsko-rosyjskich."
Tomasz Turowski "[...]bo mimo zaangażowania wszystkich środków, jakie mogliśmy włączyć, wciąż było nas zbyt mało - pracowała zaraz po zamachu, tworząc między innymi centrum kryzysowe w administracji smoleńskiej."

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Ciekawe czy pan Posłanka która słynie z niechęci do KK zmieni choć trochę swoją opinię.
  • @pemep  Czyli jednak był wałek! Ufff... odetchnąłem bo już się martwiłem, że nie było...
  • Czyli sukces repolonizacji. W końcu Soros to swój człowiek.

Tematy w dziale Polityka