22 obserwujących
242 notki
267k odsłon
103 odsłony

Rewizja

Wykop Skomentuj2

Irytuje mnie bałagan interpretacyjny związany z wyborami samorządowymi. Pomijając już zrozumiałe przekazy partyjne wspomagane usłużnymi mediami, to martwi brak prawidłowej oceny wyborów przez ludzi których na taką analizę powinno być stać. A skoro oni tego nie robią to zróbmy to my. 

Porównywanie wyborów samorządowych do parlamentarnych i ( to też się zdarza) prezydenckich to delikatnie mówiąc pomyłka. Nie można porównywać nieporównywalnego. Inne priorytety, inne podjęte przez wyborców decyzje, inne wyniki. Przy zachowaniu bardzo dużej ostrożności i dużego dystansu takie porównania mogą co najwyżej mówić coś o pewnych tendencjach.

W poprzednich wyborach, zjawisko “książeczki” ofiarowało przy wyborach do sejmików kilka, bądź nawet kilkanaście procent poparcia Peseelowi. Takie sztuczne poparcie. Obecne wybory dokonały w tym względzie po prostu rewizji wyniku.

    Nie można zatem mówić o klęsce PSL-u w tych wyborach, tak jak w poprzednich nie było żadnego sukcesu. Ta sytuacja sprawia, że nie jest możliwa dokładna analiza porównawcza z poprzednimi wyborami. Zatem nie bardzo można mówić w kategoriach sukcesu lub porażki pozostałych ugrupowań w odniesieniu do 2014. Można by zrobić taką analizę wspomagając się sondażami. Ale powtarzam, wyniki będą daleko niepewne.


Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka