Blog
Zbigniew Kozłow
rincewind
27 obserwujących 121 notek 117927 odsłon
rincewind, 20 kwietnia 2017 r.

Na tropie programu PO (część 1)

697 3 1 A A A

W dniu wyborów, 25 października 2015 roku, spełniwszy swój obywatelski obowiązek udałem się z żoną na koncert rockowy, wychodząc z założenia, że nie wpłynie to na wynik głosowania, a muzyka była i jest dla mnie ważnym elementem życia (niezależnie od tego, kto aktualnie ma władzę). Podczas koncertu zauważyłem niespotykane dotąd zjawisko polegające na migotaniu ekranów telefonów komórkowych i innych gadżetów typu smartfony, ajfony, ajpady i diabli wiedzą, co tam jeszcze. Trochę to rozpraszało, bo Gazpacho to jednak rok progresywny, a nie Zenek Martyniuk. Poza tym do tej pory wydawało mi się, że ludzie, którzy chodzą na tego typu koncerty interesują się polityką w sposób znacząco umiarkowany. Tak faktycznie było, dopóki rządzili ci nowocześni dbający o ciepłą wodę w kranie i nie zawracający ludziom głowy duperelami typu suwerenność, patriotyzm, sprawiedliwość, wyrównywanie szans etc. Jednak tego wieczora sytuacja uległa zmianie.

W szatni podjechał do mnie przerażony koleś (oczy jak ping pongi, nerwowe ruchy, spocone dłonie) i drżącym głosem obwieścił:

- Wygrał PiS i Kukiz, czas emigrować!

- Dlaczego? - zapytałem

-Jak to, dlaczego?! Ty, Zbychu, nie wiesz, ku*wa, dlaczego? - wyraził zdziwienie

- No, ku*wa, nie wiem - odpowiedziałem szczerze

Na tym dyskusja się skończyła i od tej pory spotykając się w większym towarzystwie rozmawiamy jedynie o muzyce, filmach, książkach i laskach, wiedząc, że każda dyskusja na tematy polityczne doprowadziłaby imprezę do katastrofy. W ramach kompromisu my nie zakładamy koszulek z Żołnierzami Wyklętymi, oni nie przypinają znaczków KOD i jakoś to idzie.

W tym miejscu warto wspomnieć, że wśród lemingów są wartościowi i inteligentni ludzie. Wiadomość ta dla niektórych może być szokiem, ale tak jest. Jedyna różnica między nami a nimi polega na tym, że oni dali sobie wmówić, iż system który panował w Polsce od 25 lat był idealnym i każda próba jego zmiany doprowadzi do tego, że Polska upadnie, morze wystąpi z brzegów, ziemia się zatrzęsie, wybuchną wulkany, kury przestaną znosić jaja, zapanuje dyktatura, księża zaczną dawać mandaty na brak różańca, a kobiety przestaną dawać – ogólnie bryndza, trzeba emigrować, bo nie da się żyć w „Tymkraju”.

Z tego, co wiadomo, mimo szumnych zapowiedzi, jak do tej pory nikt z powodu PiS-u nie wyemigrował. Wręcz przeciwnie: wracają ci, którzy nie są w stanie żyć w krajach, gdzie poprawność polityczna zabiła zdrowy rozsądek i kilka tysięcy osób.

Jednak, wbrew realiom, to co wyryte w mózgu już pozostanie: „PiS to samo zło”.

Program obecnie rządzących mogliśmy poznać podczas kampanii parlamentarnej w roku 2015, kiedy to zaprezentowano dokument opisujący główne założenia przyszłej polityki rządu. Obecnie ten program bardziej lub mniej skutecznie wprowadzany jest w życie, a jego efekty są już odczuwalne lub będą za kilka lat.

Reforma edukacji, dozbrojenie i reorganizacja armii, zmiany w dziedzinie kultury (położenie nacisku na twórczość lansującą postawy propaństwowe i patriotyczne), eliminowanie nowomowy związanej z „poprawnością polityczną”, rozpoczęcie procesu pluralizacji i repolonizacji mediów, obalanie mitu fałszywych autorytetów (w zasadzie to oni sami obalają swój mit kolejnymi wypowiedziami w mediach) , walka o równoprawną pozycję w UE, gospodarka zasobami środowiska wreszcie w rękach fachowców, respektowanie zasad równości obywateli wobec prawa, wolność słowa nie ograniczana nalotami na blogerów internetowych i niewygodne redakcje, wolność protestów dla niezadowolonych obywateli, dobre wyniki i prognozy gospodarcze, plan Morawieckiego, eliminacja ubóstwa wśród dzieci, wzrost płac, obniżka podatku CIT, zaostrzenie kary dla najgroźniejszych przestępców, ustawa antyterrorystyczna poprawiająca bezpieczeństwo wewnętrzne, wolny wybór dla rodziców w kwestii wieku dzieci rozpoczynających szkołę, wolny wybór w kwestii zakończenia działalności zawodowej, reforma wymiaru sprawiedliwości, spółki skarbu państwa z dodatnimi wynikami…

Pozytywów jest dużo więcej i kierunek jest propaństwowy, ale ci, którym wyryto w mózgach „PiS to zło” zdają się tego nie dostrzegać, koncentrując swoją uwagę na mało istotnych wpadkach rządu, rozdmuchiwanych przez media do niebotycznych rozmiarów. W tej sytuacji nie istnieje żaden czynnik, który sprawiłby, że ludzie nienawidzący obecnej władzy zmieniliby zdanie. Można by iść o zakład, że gdyby Kaczyński chodził po wodzie, stwierdzono by, że kurdupel nawet nie potrafi pływać.

O ile histeria lemingów napompowanych wiedzą płynącą z TVN i GazWyb jest zrozumiała, to histeria polityków będących obecnie w opozycji wykracza poza ramy zdroworozsądkowego myślenia. Dotyczy to szczególnie funkcjonariuszy Platformy Obywatelskiej. Zamiast schować się pod ziemię i odczekać, aż ludzie zapomną jakiego gnoju w kraju narobili, oraz liczyć na większą wpadkę PiS, oni nie potrafią siedzieć cicho. Urządzane przez nich happeningi z tabliczkami (niewyczerpane źródło memów) oraz eventy z blokowaniem i śpiewami Muchy z trybuny sejmowej, wota nieufności kończące się samozaoraniem i niemal codzienne odpalanie z wielką pompą rakiet, które ostatecznie mają zniszczyć PiS, można zakwalifikować jako działania kabaretowe i krótkotrwałe. Rakiety typu „Wiewiórka”, czy „Stłuczki” okazują się na dodatek niewypałami i przypominają nieco działania wojenne Kim Dzong Una, który nadyma się jak balon i co miesiąc odpala rakietę mającą nieodwracalnie zniszczyć imperialistyczną Amerykę, jak w tym starym dowcipie:

Opublikowano: 20.04.2017 21:27.
Autor: rincewind
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Hobby: guitar, books, movies, history, photography and sex Filmy: Lord of the Rings, Star Wars, 007, Prison Break, Invasion, Stargate, Dexter, Indiana Jones, Bones, 24, Firefly, Lost Room, Nocznoj Dozor, Supernatural, Lethal Weapon, Die Hard, Alien Naked Gun, Minority Raport, Black Hawk Down, The Rock, Speed, Blade Runner, Deep Blue Sea, Gladiator, Sleepy Hollow, Signs, The Village ...and many more Muzyka: Sylvan, Galahad, Damien Rice, Pink Floyd, Totantanz, Coma, Riverside, Albion, Quidam, Collage (and all mutation), Genesis, Marillion, Neal Morse, Mike Oldfield, James Blunt, Paul Rogers, Pendragon, Kansas, Jethro Tull, Lacrimosa, Nightwish, Mozart, Beethoven, Blind Guardian, Serj Tankian, Staven Wilson, Metallica, Alan Parson, Justin Timberlake, Amy Winehouse, Dave Mattchews Band, Eagles, Deep Purple , Black Sabbatch, Tori Amos, Sade ...and many more... Książki: Oriana Fallaci, Maxime Chattam, Terry Pratchett, Stephen King, Jarosław Grzędowicz, Andrzej Pilipiuk, Wladimir Wasiliew, Sergjej Lukjanienko, Marek Krajewski, Anna Kańtoch, Douglas Preston, Lincon Child, Jeffery Deaver, Dean Koontz, Marcin Wolski, Waldemar Łysiak, Arthur Conan-Doyle ...and many more

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • W drugiej części felietonu wszystko się wyjaśnia :)
  • Pozdrawiam :)
  • Z chęcią przeczytam, ale zaznaczam, że mój tekst celowo nie zawiera krytyki :) Krytyką...

Tematy w dziale Polityka