w krainie erka
"wszędobylski propagator strachu, czyli (e)rka 1 a właściwie karawan diabła"
64 obserwujących
2543 notki
2366k odsłon
  362   3

Orientacja polityczna a stosunek do szczepień


A wiec tak..

Polska psychologia społeczna odniosła kolejny sukces.
To kolejny sukces NUWnŚ. Odkryto TĘ zależność!

https://tvn24.pl/polska/szczepienia-na-koronawirusa-dlaczego-czesc-osob-nie-chce-sie-szczepic-psycholog-spoleczny-michal-bilewicz-wyjasnia-5495615A wiec to nie jest takie proste, że osoby prawicowe
nie chcą się szczepić, a osoby lewicowe chcą.


Tadam!

Normalnie szok!

Dobrze, że wreszcie zostało to zbadane i odkryte.Szczegółowe badania i pogłębiona analiza psychosocjospoleczna wykazały że:

W środowiskach liberalnych, lewicowych, kontrkulturowych zdarza się niechęć do szczepień.. słyszeliśmy na przykład o niechętnych szczepieniom nauczycielach jogi i wegańskich szefach kuchni. Więc to nie jest tak, że to są osoby wyłącznie o światopoglądzie konserwatywnym, tradycyjnym. Nasze badania pokazują, że w populacji są dwa rodzaje pewnej ideologii politycznej, która jest w jakimś sensie powiązana z prawicą. Jedną z nich nazywamy autorytarną - to są ludzie, którzy podporządkowują się bardzo temu, co nakazuje władza w danym momencie, są bardzo posłuszni, często są też bardzo uprzedzeni do różnych obcych. Oni generalnie stosują się do tych zaleceń, które władza artykułuje, takie osoby są bardziej gotowe do szczepień niż reszta populacji. Drugi rodzaj osób również jest obecny na prawicy, w Polsce szczególnie w Konfederacji. Są to te osoby o światopoglądzie hierarchicznym, czytaj - zorientowanych na dominację. To są ludzie, którzy chcą być na szczycie hierarchii społecznej i jednocześnie twierdzą, że świat to jest dżungla, w której ludzie walczą ze sobą i ponadto nie powinno się tej walki ograniczać - Oni sprzeciwiają się szczepieniom, bo szczepienia są powszechne, uniwersalne, one każdemu mają dawać możliwość zachowania zdrowia w sytuacji chorób zakaźnych, sytuacji epidemicznej. To jest bardzo niezgodne z ich naturą, z ich myśleniem o świecie, o tym, jaki jest stan pożądany na świecie, gdzie wszystkie rzeczy narzucane przez państwo są traktowane jako niebezpieczne.


Tak, wiem: trudny tekst, naukowy, psychologicznosocjologiczny.To ja może uprzystępnię..

Końkluzje:- na lewicy są mądrzy ludzie ufający nauce itd.
znikomy wyjątek stanowią takie tam nawiedzone jebusy,
jacyś nauczyciele jogi i szefowie kuchni wegańskich.

-na prawicy są głupi ludzie, dzielący się na dwie kategorie:
jedni ślepo wykonujący każdy rozkaz, który wyda Kaczor (to są ci autorytatywni).
A tym drugim szczepienia się nie podobają, bo są dla wszystkich,
a to jest niezgodne z ich naturą, bo oni chcą być na szczycie, dominować.
Szczepionki powinny być tylko dla nich (to są ci hierarchiczni).


Teraz jasne?

notka do działu Technologie

-

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo