Kraina Hej tu Erka
https://rk1s24.wordpress.com/
50 obserwujących
1986 notek
1939k odsłon
340 odsłon

Ekozadymiarze zatrzymani

Wykop Skomentuj22


https://www.gov.pl/web/mswia/komunikat-mswia-ws-dzialan-strazy-granicznej-w-gdanskim-porcie


Minister Mariusz Kamiński podziękował funkcjonariuszom Morskiego Oddziału Straży Granicznej za profesjonalną i skuteczną interwencję w gdańskim porcie. Szef MSWiA złożył podziękowania dla funkcjonariuszy na ręce gen. dyw. SG Tomasza Pragi, komendanta głównego Straży Granicznej.

Przypominamy, że działacze Greenpeace na pontonach blokowali wejście do gdańskiego portu masowcowi z węglem, który był eskortowany przez jednostkę Straży Granicznej. Do interwencji funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej doszło w nocy z 9 na 10 września br. w gdańskim porcie. Wcześniej kapitan statku wielokrotnie odmawiał wpuszczenia na pokład polskich strażników granicznych i dobrowolnego poddania się kontroli.

W wyniku działań Straży Granicznej wylegitymowano 22 osoby ze statku Greenpeace. Zatrzymano kapitana jednostki oraz jedną z działaczek.  Zatrzymanym osobom zarzucono naruszenie przepisów bezpieczeństwa żeglugi i ustawy o Straży Granicznej. Materiały z czynności zostaną przekazane prokuraturze.Gazwyb - jak zwykle - kreowanie rzeczywistości alternatywnej:

Porażające jest to, jak polskie władze potraktowały pokojowo protestujących działaczy @Greenpeace_PL. To nie są standardy demokratycznego państwa. Jak można celować z broni do ludzie w takiej sytuacji?

https://twitter.com/WKarpieszuk/status/1171362022249959425

A w tle jeszcze wydurnia się Sylwia Spurek:
pyta, czy SG użyła broni, czy SG ma broń.. 

generalnie, Spurek.. to temat na oddzielną notkę :)))
Zdecydowana reakcja państwa (SG) na łamanie prawa przez Grinpic.

Podoba się. Czekam na następne. Dołączam się do podziękowań MK.

Ekozadymiarze tracą w oczach opinii publicznej, państwo zyskuje.

Jest dobrze :)-
Wykop Skomentuj22
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości