Swiatek trucicielka
Swiatek trucicielka
RobertzJamajki RobertzJamajki
123
BLOG

Tenis szkodliwy i ciepłolubny

RobertzJamajki RobertzJamajki Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Zakończony niedawno szczyt COP26 w Glasgow był kolejnym etapem walki z globalnym ociepleniem i emisją gazów cieplarnianych. Państwa, firmy i ludzi – szczególnie w Europie – ma się zachęcać i wręcz przymuszać do tego, by byli bardziej „przyjaźni” dla klimatu i środowiska.

I co tu ściemniać, zawodnicy i zawodniczki WTA i ATP, jak cala reszta menażerii w postaci sędziów, oficjeli i poszczególnych trenerów, jak i całych sztabów elity touru, a także kibiców; wszystko to przemieszcza się przynajmniej raz w miesiącu, nieraz o tysiące kilometrów. Jeśli pomnożymy to przez poszczególne skale ważności, jak 1000, 500, 125, itd. to zaczniemy się zastanawiać nad kosztami nie tylko finansowymi, ale na przykład klimatycznymi, przemieszczania się tak gigantycznego widowiska, zwanego Cyrkiem Tenisa Ziemnego.

Tenisiści, jeśli chodzi o sportowców, są jednymi z tych, którzy szkodzą klimatowi najbardziej, prawie jak palacze tytoniu. Taki jest urok tej globalnej dyscypliny.

I tak dla przykładu sprawdzono, jak wygląda ślad węglowy…


kontynuacja notki 869 słów więcej

Pierwsza Nagroda w konkursie na najlepsze opowiadanie o Powstaniu Warszawskim organizowane przez salon24.pl za 2014 rok Zapraszam na mój blog: https://robertzjamajkisite.wordpress.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport