W służbie Ojczyźnie!
"Jestem Polakiem - więc mam głównie polskie obowiązki"
5 obserwujących
38 notek
29k odsłon
636 odsłon

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa na Górnym Śląsku wybory do Parlamentu Europejskiego

Wykop Skomentuj1

Co warto podkreślić po raz pierwszy 'Eurowybory' na Śląsku wygrał PIS zdobywając kilka procent więcej głosów od Koalicji Europejskiej na czele z Platformą Obywatelską.

Pomimo stworzenia Koalicji Europejskiej i postawienie na Jerzego Buzka- jako lidera listy tego ugrupowania, to PIS wygrało wybory w woj. Śląskim.

Śląsk zawsze był dla PIS trudnym regionem ze względu na dużą liczbę przedsiębiorców prywatnych o mentalności biznesmenów czy zamieszkujące ten region mniejszości niemieckie i żydowskie. 

Sądzę, że z tego powodu wielu mieszkańców tego regionu może mieć problem z tym,czy bliżej im do Polski, Niemiec czy też Izraela.

W mojej ocenie zamieszkująca Górny Śląsk mniejszość żydowska, o której tutaj wcale się nie mówi, stanowi nie tylko swoistą nadreprezentację we władzach samorządowych wielu śląskich miast, ale jest też widoczna w biznesie.  

Nie mam co tego żadnej wątpliwości, że tak dobry wynik, jaki zdobył Jerzy Buzek na Śląsku, pomimo wcześniejszej likwidacji większości polskich kopalń za kredyty z Banku Światowego czy wprowadzeniu pasożytniczego systemu OFE, zawdzięcza on w dużej, jeśli nie dominującej mierze- poparciu ze strony bardzo dobrze zorganizowanych środowisk żydowskich tworzących elity w woj. Śląskim.

Górny Śląsk pod względem podziału ludności czy systemu wartości jest trochę podobny do Wielkopolski. Różnice polegają jedynie na innej strukturze gospodarki czy zdecydowanie większym przywiązaniu do wartości katolickich i rodziny na Śląsku aniżeli w Wielkopolsce.

Po dokładnej analizie poparcia dla PIS w woj. Śląskim w rozbiciu na poszczególne powiaty i miasta nie sposób nie zauważyć pewnej zależności wzrostu poparcia dla PIS w tych regionach, gdzie mieszkańcy są przywiązani do Katolickiej Nauki Społecznej, wyznają patriotyczne wartości czy pracują w przemyśle lub handlu.

https://dziennikzachodni.pl/oficjalne-wyniki-wyborow-do-europarlamentu-2019-slaskie-wyniki-pkw-w-miastach-i-powiatach-woj-slaskiego/ar/c1-14163135


Myślę, że dzięki temu właśnie poparcie dla prawicy społecznej jaką jest PIS w niektórych regionach Śląska osiągnęło poziom porównywalny z tym jaki ta partia osiągnęła w woj.Świętokrzyskim, gdzie istnieje zupełnie inna struktura zatrudnienia, ale i szczególne przywiązanie do wartości patriotycznych i Katolickiej Nauki Społecznej co ma swoje historyczne uwarunkowania.

Do wygrania PIS na Śląsku przyczynili się również działacze Górniczej Solidarności, dzięki którym do Parlamentu Europejskiego zostało wybranych aż 2 przedstawicieli interesów branży górniczej oraz Śląska.

PIS prowadzi celową politykę społeczną adresowaną do różnych grup społecznych na czele z rodziną w celu zwiększenia ich siły nabywczej. To nie jest rozdawnictwo a dobrze przemyślana polityka społeczna państwa, dzięki której: wzmacnia się samą rodzinę, skutecznie zwalcza ubóstwo wśród dzieci, napędza popyt wewnętrzny oraz ogranicza bezrobocie.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/500-biedni-polacy-zwolnienia-ubostwo,174,0,2216878.html

https://www.rp.pl/Gospodarka/181109488-Polski-wzrost-gospodarczy-w-unijnej-czolowce.html

https://www.forbes.pl/gospodarka/bezrobocie-w-polsce-w-kwietniu-2019-r-dane-gus/wr1jdg9

Dlatego też sądzę, że Prawo i Sprawiedliwość ma ogromną szansę na wygranie w woj. Śląskim jesiennych wyborów i uzyskanie tutaj zdecydowanie większego poparcia społecznego aniżeli radykalna opozycja z Platformą w roli głównej.   

Dla niektórych elit uważających się za swoisty naród wybrany i będących często filosemitami, wyborcy PIS są nazywani "ciemnogrodem". Jeśli więc przywiązanie do Katolickiej Nauki Społecznej, Ojczyzny czy państwa narodowego jest nazywane ciemnogrodem to ja mogę ze swej strony publicznie zadeklarować- że jako Polak zawsze stałem i będę stał po stronie tego ciemnogrodu!!!


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka