W służbie Ojczyźnie!
"Jestem Polakiem - więc mam głównie polskie obowiązki"
4 obserwujących
34 notki
25k odsłon
2735 odsłon

Dlaczego zagłosuję na PiS?

Wykop Skomentuj143

image

image258x188 (Original: 263x1

image

Spróbuję tutaj przeprowadzić sumaryczne i pewnie niepełne podsumowanie dokonań tego rządu z pozycji człowieka Solidarności,patrioty i zdecydowanego przeciwnika prymitywnego neoliberalizmu. Może ze względu na wiek, stosunkowo mało wiem na temat samego komunizmu, ale za to bardzo dużo wiem na temat skutków neoliberalizmu, wprowadzonego do Polski za pośrednictwem pakietu reform Balcerowicza, ponieważ należałem do przedstawicieli ruchu antyglobalizacyjnego w Polsce. I z tej właśnie perspektywy oceniam działania rządzących. 

Jakie więc są dokonania tego rządu dobrej zmiany?  

1. Największe wydatki socjalne na prowadzenie polityki prorodzinnej w związku z realizację programu Rodzina 500 plus na każde dziecko- postulat Solidarności oraz 300 plus na wyprawkę szkolną dla dzieci 

2. Wprowadzenie wsparcia dla seniorów w postaci darmowych leków gastrycznych jak też i 13 emerytury oraz zapowiadanej 14 emerytury dla najbiedniejszych emerytów. 

3. W odpowiedzi na postulat Solidarności- przywrócenie dotychczasowego obniżonego wieku emerytalnego, podwyższonego przez poprzedni rząd PO-PSL. 

4. Wprowadzenie zasadniczych zmian w ustawie o działalności agencji pracy tymczasowej, odpowiedzialnych za to, że Polska stała się liderem tymczasowego zatrudnienia dla polskich pracowników, którzy stali się pracownikami drugiej kategorii i zostali pozbawieni jakiejkolwiek ochrony prawnej w przypadku choroby. Jako radny powiatowy na podstawie działania Gliwickiej Podstrefy Ekonomicznej, podjąłem się w 2016 roku, jak się okazało skutecznej interwencji u senatora prof. Krystiana Probierza, który wniósł senatorską interpelację. Ustawa z dnia 7 kwietnia 2017 roku o pracownikach tymczasowych praktycznie wyeliminowała tę patologię. To tylko jeden z przykładów działania władzy, która chce słuchać ludzi i rozwiązywać ich problemy. 

5. Wprowadzenie w 2017 roku minimalnej stawki godzinowej w wysokości 12 zł dla pracowników zatrudnionych na podstawie umowy cywilnoprawnej, rosnącej proporcjonalnie do wzrostu minimalnego wynagrodzenia w wyniku czego obecnie ilość tych umów zmniejszyła się o 138 tys przy jednoczesnym wzroście ‘’umów o pracę’’ o 500 tys. Wcześniej co warto podkreślić stawki godzinowe, wynosiły nawet w skrajnych przypadkach jedynie 5 zł. dzięki panującemu wtedy wysokiemu bezrobociu i braku zainteresowania rządzących warunkami zatrudnienia polskich pracowników 

6. Radykalne obniżenie stopy bezrobocia do poziomu bezrobocia naturalnego. Ostatnie dane pokazują, że stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła zaledwie 5,1 proc. W przypadku woj. Śląskiego stopa bezrobocia spadła jeszcze bardziej, to jest do poziomu 4,8 proc i to pomimo globalnego spowolnienia gospodarczego. Niskie bezrobocie stanowi oczywiście presję na podwyższenie płac polskich pracowników. 

7.Plan zdecydowanego podniesienia płacy minimalnej w Polsce w ciągu 4 lat. Według zapowiedzi rządzących płaca minimalna na końcu 2023 roku ma wzrosnąć do 4000 zł. W związku z tym może pojawić się pytanie, dlaczego rząd w tak krótkim czasie zamierza tak zdecydowanie podnieść płacę minimalną w Polsce?

https://www.salon24.pl/u/rozumny/988923,dlaczego-pis-zamierza-radykalnie-podniesc-place-minimalna-w-polsce

8. Silny i stabilny wzrost gospodarczy- Polska obecnie należy do krajów o najwyższym wzroście gospodarczym w UE, dzięki wspieraniu polskich, a nie zagranicznych eksporterów oraz stymulowania wzrostu gospodarczego przez stałe pobudzanie popytu wewnętrznego za pośrednictwem transferów socjalnych z rządowych programów. 

9. Prowadzenie niezwykle skutecznej polityki podatkowej w wyniku uszczelnienia systemu podatkowego dającej budżetowi państwa dodatkowe dochody w wysokości co najmniej 40 mld zł co w zupełności wystarczy na sfinansowanie prowadzonej-rozszerzonej polityki prorodzinnej państwa. Wprowadzono też przepisy uniemożliwiające stosowanie agresywnej optymalizacji podatkowej przez zagraniczne podmioty gospodarcze, dzięki czemu budżet państwa może liczyć na dodatkowe dochody. 

10. Wprowadzenie przepisów nakładający obowiązek podatkowy na wszystkich cudzoziemców zatrudnionych przez polskie firmy w Polsce na takich samych zasadach jak w przypadku zatrudnienia polskich pracowników. 

11. Wprowadzenie ustawowo wolnej niedzieli dla pracowników handlu - postulat Solidarności. Pomimo że w Polsce niedziela jest dniem ustawowo wolnym od pracy dla większości pracowników co jest regułą prawną polskiego prawa pracy, od którego dopiero wprowadzono - ściśle prawnie określone wyjątki, są tutaj grupy pracowników, którzy dotychczas nie mogli skorzystać z tego prawa. Do tej właśnie grupy pracowników należą pracownicy handlu. Dzięki uprzywilejowanemu traktowaniu zagranicznych koncernów działających w Polsce przez poprzednie władze-praca w niedzielę w zagranicznych sieciach handlowych, stała się rzeczą całkowicie normalną do czego przyzwyczaiło się już wielu konsumentów. Wprowadzone pod naciskiem Solidarności przez rząd PiS przepisy mają na celu zmianę tej nienormalnej sytuacji. 

Wykop Skomentuj143
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka