Blog
Silna Polska w Europie Narodów
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki Eurodeputowany. Polityk PiS.
112 obserwujących 2986 notek 1450504 odsłony
Ryszard Czarnecki, 6 sierpnia 2017 r.

Berlin musi zapłacić

351 13 0 A A A


Reparacje wojenne Polski od Niemiec nie są nowym tematem. Pamiętał o nich ówczesny prezydent Warszawy i późniejszy prezydent Rzeczypospolitej śp. Lech Kaczyński. Na jego zlecenie powstał specjalny raport szacujący straty poniesione przez Warszawę w wyniku niemieckich zniszczeń -zwłaszcza we wrześniu 1939 i w okresie Powstania Warszawskiego 1944 oraz kolejnych miesiącach po nich postępujących gdy Niemcy systematycznie burzyli naszą stolicę. Dziś sprawa znowu pojawiła się w agendzie politycznej – i bardzo dobrze. Warto przypomnieć, że Niemcy dopiero niedawno zaczęli wypłacać odszkodowania polskim ofiarom pracy przymusowej – nie robili tego przez ponad 60 lat! Skądinąd ich ekspert graf Lambsdorff twierdził, że żadne odszkodowania Polakom się nie należą, ponieważ… Polacy tradycyjnie przez wieki dobrowolnie jeździli pracować do Niemiec (sic!).

Już w przyszłym tygodniu ma być gotowa analiza prawna odnośnie Polskich reparacji od RFN. Berlin podkreśla, że wszystko już wypłacił powołując się m.in. na umowy podpisane między rządem w Bon a władzami PRL. Ciekawe, że ci sami Niemcy nie chcą uznać wielu decyzji władz komunistycznej NRD, ale pasują im decyzje komunistycznego rządu w Warszawie!

Te pieniądze Polsce się należą – i będziemy się ich zdecydowanie domagać.

* Komentarz ukazał się w " Gazecie Polskiej Codziennej" 5.08.2017 

Opublikowano: 06.08.2017 07:51. Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 08:08.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

historyk, dziennikarz, działacz sportowy, poseł na Sejm I i III kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, były wiceminister kultury, były przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej i minister – członek Rady Ministrów; wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @OBSERWATOR24 Dziękuję, niedługo wydam książkę z takimi właśnie reportażami.
  • @TEODOR49 Dziękuję za dobre słowa.
  • @MAREK.W Dziękuję za miłe słowa. Co do Rosji: niestety, znacznie dłużej niż rok...

Tematy w dziale Polityka