Ryszard S Ryszard S
90
BLOG

Dziesięć pytań do św. Mikołaja

Ryszard S Ryszard S Humor Obserwuj temat Obserwuj notkę 3

Chyba nikt nie wpadł na to, aby porozmawiać ze św. Mikołajem na temat polityki? Mknie on po przestworzach i nasz ziemski świat ogląda z góry – jak tradycja niesie z pełną życzliwością. W więc:

1. Skąd energia i histeria polskiej opozycji?

- Donald Tusk uwolnił się z monarszych więzów i na białym koniu dotarł do europejskiej polityki.

2. Jaka jest waga głosu Donalda Tuska?

- Zna go cały świat. Natomiast polski głos jest zbyt słabo słyszalny na arenie między-narodowej i nie jest w stanie zrównoważyć negatywnych opinii o was.

3. Komu potrzebny jest Donald Tusk?

- Mechanizm jest prosty i zawsze ten sam. A w tym wypadku tym, którzy mają płacić Polsce odszkodowania oraz tym, na zmiennej szali losu, którym Polska przeszkadza jako byt dążący do samodzielności.

4. Dokąd będzie trwał napór anarchii na Polskę?

- To walka. Aż któraś ze stron zostanie pokonana.

5. Ile warte są nasze siły obronne?

- Od ponad 200 lat jesteście otoczeni i osamotnieni. Zjednoczyliście się tylko w 1920 r. Wewnętrzne kłótnie zaciemniają świadomość tego faktu i redukują wasz potencjał siły. Wasza walka wciąż koncentruje się na opanowaniu wewnętrznej spoistości narodowej. Dlatego nie potraficie się przeciwstawić zewnętrznym siłom destrukcyjnym.

6. Komu potrzebna jest Polaka?

- Jak to komu? Polakom!

7. A komu jeszcze?

- Dzisiejszy świat się burzy, poszczególne podmioty polityczne walczą o kumulację siły we własnych rękach. Polska, jeżeli się nie obroni, wzmocni tego, kto zdoła ją sobie podporządkować. Będzie wówczas czerpał z niej korzyści.

8. Jaką szansę mają Polacy wybić się na niepodległość?

- Nasz świat został tak ułożony, że jeden zjada drugiego, a polityka jest naturalnym mechanizmem rozdzielania ziemskich dóbr. Narzędziem tej polityki jest propaganda, która jednych ogłupia, kosztem wzmocnienia innych. Kultury i cywilizacje zostały stworzone przez człowieka po to, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i spokojny byt w świecie, w którym jest najinteligentniejszym zwierzęciem. Ale na tym polu zwycięża zawsze świadomość grupowa. Gdybyście nie potrafili zabijać szczurów, władza należałaby do nich.

9. No dobrze, to w takim razie co to jest siła?

- Jest to wynik selekcji talentów i umiejętności ich wykorzystania dla siebie, zdolność określenia tożsamości oraz panowanie nad procesami zachodzącymi we własnej kulturze. Tak ułożona konstrukcja z łatwością buduje odpowiedzialną gospodarkę, a pieniądze przynosi samoczynnie. W silnym państwie demokracja potęguje siłę, w słabym, ta sama demokracja, prowadzi do anarchii.

10. Gdzie mamy szukać szans na sukces?

- Jak każdy, we własnym potencjale kulturowym.


Ryszard S
O mnie Ryszard S

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości