Ryszard Surmacz
Nie bądźmy naiwni.
4 obserwujących
66 notek
19k odsłon
84 odsłony

Dziesięć pytań do św. Mikołaja

Wykop Skomentuj2

Chyba nikt nie wpadł na to, aby porozmawiać ze św. Mikołajem na temat polityki? Mknie on po przestworzach i nasz ziemski świat ogląda z góry – jak tradycja niesie z pełną życzliwością. W więc:

1. Skąd energia i histeria polskiej opozycji?

- Donald Tusk uwolnił się z monarszych więzów i na białym koniu dotarł do europejskiej polityki.

2. Jaka jest waga głosu Donalda Tuska?

- Zna go cały świat. Natomiast polski głos jest zbyt słabo słyszalny na arenie między-narodowej i nie jest w stanie zrównoważyć negatywnych opinii o was.

3. Komu potrzebny jest Donald Tusk?

- Mechanizm jest prosty i zawsze ten sam. A w tym wypadku tym, którzy mają płacić Polsce odszkodowania oraz tym, na zmiennej szali losu, którym Polska przeszkadza jako byt dążący do samodzielności.

4. Dokąd będzie trwał napór anarchii na Polskę?

- To walka. Aż któraś ze stron zostanie pokonana.

5. Ile warte są nasze siły obronne?

- Od ponad 200 lat jesteście otoczeni i osamotnieni. Zjednoczyliście się tylko w 1920 r. Wewnętrzne kłótnie zaciemniają świadomość tego faktu i redukują wasz potencjał siły. Wasza walka wciąż koncentruje się na opanowaniu wewnętrznej spoistości narodowej. Dlatego nie potraficie się przeciwstawić zewnętrznym siłom destrukcyjnym.

6. Komu potrzebna jest Polaka?

- Jak to komu? Polakom!

7. A komu jeszcze?

- Dzisiejszy świat się burzy, poszczególne podmioty polityczne walczą o kumulację siły we własnych rękach. Polska, jeżeli się nie obroni, wzmocni tego, kto zdoła ją sobie podporządkować. Będzie wówczas czerpał z niej korzyści.

8. Jaką szansę mają Polacy wybić się na niepodległość?

- Nasz świat został tak ułożony, że jeden zjada drugiego, a polityka jest naturalnym mechanizmem rozdzielania ziemskich dóbr. Narzędziem tej polityki jest propaganda, która jednych ogłupia, kosztem wzmocnienia innych. Kultury i cywilizacje zostały stworzone przez człowieka po to, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i spokojny byt w świecie, w którym jest najinteligentniejszym zwierzęciem. Ale na tym polu zwycięża zawsze świadomość grupowa. Gdybyście nie potrafili zabijać szczurów, władza należałaby do nich.

9. No dobrze, to w takim razie co to jest siła?

- Jest to wynik selekcji talentów i umiejętności ich wykorzystania dla siebie, zdolność określenia tożsamości oraz panowanie nad procesami zachodzącymi we własnej kulturze. Tak ułożona konstrukcja z łatwością buduje odpowiedzialną gospodarkę, a pieniądze przynosi samoczynnie. W silnym państwie demokracja potęguje siłę, w słabym, ta sama demokracja, prowadzi do anarchii.

10. Gdzie mamy szukać szans na sukces?

- Jak każdy, we własnym potencjale kulturowym.


Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości