Dariusz Salamon
Jeśli nie należysz do Chrystusa to gdzie należysz? Nigdzie ? Bynajmniej....
6 obserwujących
175 notek
593k odsłony
1741 odsłon

Polska Wieloletni Tygrys Europy w 2020 osiągnie płacę minimalną, jakieś 600 Euro...

filmweb pl
filmweb pl
Wykop Skomentuj35

Obwieszczono Sukces..!

A sukces ten uzasadnia się przedstawiając stan poprzedni, w ten sposób sukces rzeczywiście jest sukcesem, wszystko zgodnie z prawdą.


Tak tak, moi mili, idziemy do przodu jak burza, od lat słyszę o Polsce jako Tygrysie Europy a ostatnie 3 lata rządów mogą nam pozazdrościć Niemcy czy Japończycy, zwłaszcza ci pamiętający ich rozwój w np latach 70.


Jeśli przyjęlibyśmy Euro to ile wynosiłaby nasza wypłata " Na rękę " ? a emerytura?  300 Euro ?

Jak to się ma do 1200 Euro " biednej" Grecji, której udzieliliśmy pożyczek / by banki Niemiec nie ucierpiały / ? Ciekawe kiedy oddadzą... Wg mnie nigdy, podobnie jak i Ukraina.


Bogacze się znaleźli, swoje rozdawajcie - to tak na przyszłość.


Nie zapominajmy, że miliony Polaków np pracują na emigracji i  nie zapominajmy, że np paliwo jest u nas niemal w cenach światowych, czemu o tym  wspominam? Bo od tego W GŁÓWNEJ mierze bierze się dzisiejszy nasz cud gospodarczy czyli od zakupów tubylców -  wszędzie od tych zakupów idą ogromne podatki, zwłaszcza Vat i akcyza i to tubylcy utrzymują ten kraj tak naprawdę, sam VAT wynosi 23 % a przypomnę, że kiedyś okrutni władcy zadowolili się 10% daniną czyli dziesięciną. Jak zapłaciłeś już tą dziesięcinę to idąc do bednarza nie dokładałeś do ceny beczki 23% Vat. Tak jak to jest dzisiaj chyba, ze wszystkim co kupujesz.

Co ciekawe cwani Niemcy mają niższy VAT i statki płyną głównie do Hamburga zamiast do Gdańska z towarami świata, Niemcy wiedzą, że nakładając mniej zbiorą więcej a my o tym nie wiemy najwyraźniej a może wiemy, ale wówczas i tubylcy byliby opodatkowani w mniejszym stopniu a na to przecież pozwolić sobie nie można... A właśnie że można i należy tak zrobić, tak przy okazji - nie wiem po co budujemy drogę do portu w Kłajpedzie a może i wiem, ale to inny temat i za bardzo zahaczający o politykę, zwłaszcza dokonania prezydenta Kaczyńskiego i jego jakże udany zakup rafinerii w Możejkach więc to pominę.

Dlaczego tak jest? Dlatego, że nie tylko rząd żyje z tubylców, ale i miliony innych ludzi, też tubylców nawiasem mówiąc i tak ta machina się kręci. No i by było ciekawiej znaleźliśmy się w sytuacji, gdy na przeróżne sposoby musimy dokładać się do dobrobytu ludzi z państw, które nas wyprzedziły w tzw rozwoju i nas zaprzęgły do pracy / łożenia na siebie.

Tak właśnie np biedne  Niemcy zrobiły za Hitlera, wywołały wojnę dzięki której dzisiaj się bogaczami, dzięki wojnie rozwinęli przemysł, technologie, organizację pracy i wyrobili markę swoim koncernom, po wojnie wystarczyła garść dolarów z Pomocy Marshalla, by machina gospodarcza  III Rzeszy ruszyła na nowo, tym razem już jako pokojowa gospodarka pokojowych Niemiec - RFN. Przemysł Niemiec Zachodnich został zniszczony podczas drugiej wojny światowej tylko w 10% a jak się rozwinął dzięki owej wojnie? Tak iż to 60 milionowa RFN w 1988 roku czyli jeszcze przed zjednoczeniem została światową mistrzynią eksportu, nie 120 milionowa Japonia czy 240 milionowe USA, tak właśnie urośli na wojnie ich sukces nie wziął się z powietrza.

Dzisiaj Niemcy importują z Chin za 80 miliardów a eksportują do Chin za... 140 miliardów. Żyć nie umierać.

Idźmy dalej.

Dzisiaj pracujesz, od wynagrodzenia płacisz podatek i idziesz z tą swoją opodatkowaną wypłatą kupić szafę i w jej cenie znajdujesz niemal jedną czwartą podatku VAT.  I tak dalej apiać od nowa jak mawiają nas wschodni przyjaciele, wszędzie ciągną od tubylca jak tylko mogą podatki i co się tylko da i to przecież od pieniędzy dawno już opodatkowanych - jak by nie było Suwerena.

Dlatego też tak mile są widziani imigranci ot chociażby z Ukrainy, oni co prawda są konkurencją dla tubylców, ale przecież imigrant też musi coś kupić, zatankować, no i tubylec zarobi mniej, ale nie zatankuje przecież mniej bo jak  dojedzie na targowisko czy na budowę?  Dopóki ma pieniądze to i wódki czy papierosów też  mniej nie kupi a jak już zbankrutuje dajmy na to przez imigranta? A czy my jeszcze wtedy będziemy rządzić ? My to Mężowie Stanu czy kto, by się martwić na zapas? 

Idziemy od lat jak burza do przodu, już za rok płaca minimalna wyniesie jakieś 600 Euro... Boję się nawet pomyśleć co by było, gdybyśmy nie szli tak szybko do przodu.. 

Jak cię ktoś podejdzie i będzie dusił to musisz zastosować nadzwyczajne środki, by się wyrwać, podobnie jest w przypadku, gdy zostałeś krajem neokolonialnym, zwykłe, standardowe działania nawet takich mistrzów ekonomii jak Pan Morawiecki nie wystarczą bo po prostu wystarczyć nie mogą, bo gdy ty robisz nawet najwspanialsze kroczki  to w tym samym czasie gospodarcze potęgi nawet jak sapią to idą już dużymi krokami. 


Jak można prześcignąć  biegacza, naszego konkurenta jeśli biegnąc za nim  trzymamy tyczkę opartą na jego plecach ? Takich cudów nie ma  a już na pewno nie w ekonomii. 

Wykop Skomentuj35
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka