Znany amerykański aktor na Ukrainie. Zrobi film o wojnie

flickr/UNclimatechange; (CC BY 2.0)
flickr/UNclimatechange; (CC BY 2.0)
Sean Penn spotkał się z rezydentem Ukrainy Wołodymirem Zełenskim. Amerykański aktor i reżyser przebywa w Kijowie i kręci film o wojnie z Rosją.

„Wykazał się wielką odwagą, której brakuje wielu innym” - napisała o aktorze kancelaria prezydenta Ukrainy.

Sean Penn na Ukrainie

Sean Penn przebywa właśnie na Ukrainie i zbiera materiały do filmu dokumentalnego o inwazji Rosji na Ukrainę. Dwukrotny laureat Oscara spotkał się z prezydentem Wołodymirem Zełenskim i wziął udział w konferencji prasowej w Kijowie, podczas której ukraińscy urzędnicy państwowi komentowali bieżącą sytuację.


W oficjalnym oświadczeniu napisano, że Penn zdecydował się na pobyt na Ukrainie, by zarejestrować wszystko, co dzieje się obecnie w kraju dotkniętym wojną. Reżyser chce pokazać światu prawdę na temat rosyjskiej agresji.

Aktor współpracuje przy tworzeniu filmu z Vice Studios, Vice World News oraz Endeavour Content.


Przygotowania do filmu rozpoczął już w listopadzie

Pierwsza wizyta Seana Penna na Ukrainie miała miejsce w listopadzie 2021 roku - wówczas rozpoczął przygotowania do filmu, prowadząc rozmowy z wojskiem.

Wówczas nikt nie spodziewał się, jak diametralnie zmieni się sytuacja na Ukrainie - film Penna miał dotyczyć kryzysu, nie wojny. Podczas tego pobytu reżyser rozmawiał z ludźmi, którzy brali udział w wydarzeniach na Majdanie oraz walczącymi w Donbasie.

Zebrane przez niego materiały zostały opublikowane przez biuro prasowe Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura