171 obserwujących
2231 notek
5199k odsłon
604 odsłony

Rzeczywista praprzyczyna sprawcza obecnych decyzji politycznych Jarosława Kaczyńskiego

Wykop Skomentuj40

Zgodnie z wolą Jarosława Kaczyńskiego, - władza dobrej zmiany dokonała właśnie zamachu na prawo kobiet do samostanowienia w sprawie aborcji.

Mój komentarz:

Choć w czasie rządów Platformy Obywatelskiej napisałem ponad tysiąc, to nie pomyłka, ponad tysiąc notek bezlitośnie krytycznych pod adresem Donalda Tuska nie zostawiając suchej nitki na jego partii, - to tym razem muszę się zgodzić z jego opinią, że:

 „Wrzucenie tematu aborcji i orzeczenie w tej sprawie pseudotrybunału w środku szalejącej pandemii to coś więcej niż cynizm. To polityczne łajdactwo ”.

Dlaczego mówiąc konkretnie zgadzam się z wyżej zacytowaną wypowiedzią Donalda Tuska?

Bo moim zdaniem przewaga sejmowa PiS-u sprawiła, że Jarosław Kaczyński odsłonił swoje prawdziwe oblicze przeradzając się ze smoleńskiego cierpiętnika w łamiącego prawa konstytucyjne butnego i nieliczącego się z tradycją polskiego parlamentaryzmu i opinią społeczną, - bezwzględnego despotę dążącego wzorem Erdoğana do osiągnięcia władzy absolutnej.

Zaryzykuję tedy tezę, że przyczyną tych autorytarnych zapędów Jarosława Kaczyńskiego nie jest bynajmniej chęć budowania „lepszej Polski”, lecz wynikające z jego kompleksów i osobistych animozji pragnienie pokazania królowi Europy Tuskowi, który z nich jest lepszy.

Powiem więcej.

Opierając się na ostatnich decyzjach politycznych Jarosława Kaczyńskiego dochodzę do wniosku, że pan Prezes cierpi na głęboką depresję, której powodem jest mania prześladowcza polegająca na urojeniu, iż suweren ukrywa przed nim istotę praprzyczyny sprawczej panoszącego się w Polsce zła, - która tylko jemu jedynemu nie jest znana.

Miłego weekendu Państwu życzę!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Wykop Skomentuj40
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka